SuperCycling.cz

Famózní Contador ujel všem. Froome ztratil 19 vteřin

20. 2. 2015, 18:11

Alberto Contador, španělský lídr stáje Tinkoff-Saxo, nenechal nikoho na pochybách. Hned v první těžké etapě závodu Kolem Andalusie s cílem na známém vrcholu Hazallanas v nadmořské výšce 1660 m vyhrál rozdílem třídy. Nastoupil v kopci už 7 km před cílem a nechal za sebou všechny soupeře.

Lídr závodu Alberto Contador.

Lídr závodu Alberto Contador.

Nikdo neměl na to, aby jeho nástup zachytil. Ze zadní skupiny se postupně odhodlal k ataku jen Chris Froome (Sky), který postupně z náskoku dlouholetého rivala trochu stahoval a nakonec projel cílem s odstupem 19 vteřin.

„Byla to celkem vyčerpávající etapa, protože foukal poměrně silný vítr. Naším cílem bylo, abychom pokud možno neztratili nic v pořadí a vyhnuli se pádům. Všechno vyšlo skvěle, musím poděkovat klukům z týmu,“ řekl Contador, který si ještě upevnil vedení v celkové klasifikaci.

„Teď si musíme co nejvíc odpočinout a koncentrovat se na zítřejší těžkou etapu. Končí na prudkém a těžkém kopci. Sice ho dobře znám, ale je tu spousta dobrých lidí a rozdíly mezi námi nejsou tak velké,“ dodal Španěl.

froome po anda

Spokojený Chris Froome. Nohy nahoru :-)

Spolu s Froomem dnes byli o třídu lepší než zbytek pelotonu, třetí Francouz Bardet (AG2R) ztratil na španělského vítěze 1:39 min. Britský lídr Sky nebral druhé místo rozhodně jako tragédii. „Jsem opravdu spokojený, jak to dnes šlo. A i když vždycky nerad prohrávám, navíc s Albertem, přesto mě výkon uspokojil. Všechen tvrdý trénink v zimě se vyplatil,“ přiznal Froome.

„Mým cílem je být dobrý později v této sezóně, směrem k Tour, Alberto má první vrchol sezóny už na Giru, takže je o něco přede mnou. A pro mě je skvělé skončit druhý v takové etapě hned na začátku sezóny,“ prozradil britský cyklista po dojezdu na kopec, kde ráno mrzlo a padal sníh.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

 • Honza
  21. 2. 2015, 19:23 (před 6 roky)

  No, to jsme to trošku zakřikli :-) Dnešek to všechno překopal...

 • Radek Pokorný
  21. 2. 2015, 13:25 (před 6 roky)

  Za to ale před dvouma rokama Contador výkonostně tápal, paradoxem je že tím pomohl Romanovi k pátému místu na TdF kdy ho Roman v každé etapě musel tahat až do cíle. Ale ne každýmu se musí sezóna vydařit, tu loňskou měl třeba špatnou R Porte. Vypadá to že Contador bude letos opět velmi silný, neli nejlepší a zřejmě si velmi věří, jinak by si nedával takové ambice- Giro a TdF v jednom roce zajeté na pořadí.

 • Honza
  21. 2. 2015, 10:52 (před 6 roky)

  Já díky za zpětnou odezvu a pochvalu. Doufám, že se tady ty diskuze víc rozjedou :-) Byl bych rád, abyste tady diskutovali všichni, pokud máte chuť. Jinak Contador skvělej hned na začátek, je obdivuhodné, že se dokáže tak dobře nachystat už na první závody.

 • Radek Pokorný
  20. 2. 2015, 22:04 (před 6 roky)

  Díky za přiložené video a za články k aktuálním závodům, tady si fanda cyklistiky přijde na své. Contador s Froomem si zopakovali scénář z Vuelty a opět se stejným koncem. Tyhle ty souboje dvou největších hvězd současné cyklistiky se musí líbit a sníh kolem tratě naznačoval náročnost etapy. Contadorův styl je mi bližší, lépe se na něj kouká jak to dává.