SuperCycling.cz

Cancellara udolal ve spurtu Valverdeho a v Ománu vede

18. 2. 2015, 15:22

Švýcar Fabian Cancellara z týmu Trek Factory Racing zvítězil ve 2. etapě Kolem Ománu, když ve spurtu do kopce vedoucí skupinky zdolal nakonec druhého Španěla Alejandra Valverdeho (Movistar), těsně třetí skončil Belgičan Greg van Avermaet (BMC). 

Fabian Cancellara vyhrává ve spurtu 2. etapu Kolem Ománu.

Fabian Cancellara vyhrává ve spurtu 2. etapu Kolem Ománu.

Slovák Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) nechyběl rovněž ve vedoucí 19členné skupině a obsadil 5. místo, vítězný Cancellara se stal novým lídrem závodu. Z červeného dresu vysvlékl vítěze úvodní etapy Itala Guardiniho.

Jak si vedli Češi? Lépe na tom byl Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo), jenž přijel ve druhé skupině se ztrátou 46 vteřin a patřila mu 37. příčka, Leopold König (Sky) byl 49. (+1:15 min.).

Pro Tinkoff-Saxo dopadla etapa s dvěma krátkými kopci v samém závěru hodně dobře. Sagan přijel v první skupině, stejně jako lídr ruské stáje na tomto závodě, Polák Rafal Majka. Z dalších favoritů na celkové pořadí tam byli kromě Valverdeho a Majky mj. van Garderen (BMC), Fuglsgang (Astana), dobrou výchozí pozici má i Kolumbijec Arredondo z Treku.

Druhý lídr Sky vedle Königa, Nizozemec Wout Poels, přijel do cíle ve stejné skupině jako Kreuziger, 46 vteřin ztratil i Vincenzo Nibali (Astana) a Joaquím Rodríguez z Kaťuši zaostal v nejdelší etapě o 55 vteřin za Cancellarou.

cance dalsi oman

Fabian Cancellara přijímá gratulaci od svého krajana v dresu BMC Michaela Schära.

I ve druhé etapě byl k vidění únik, v němž vydržela trojice Smukulis (Kaťuša), van Hecke a van Meiraeghe (oba Topsport). Peloton je sjel je na konci prvního mírného kopce zhruba 15 km před cílem.

O prvenství si to rozdala ve spurtu pětice závodníků, nejvíce sil měl v klasikářském dojezdu Cancellara. „Jsem strašně šťastný a spokojený. Je to zasloužené vítězství, které celému našemu týmu dodá sebevědomí. Byli jsme dobří už v Kataru, ale tam nám dobrý výsledek vždycky utekl, ale dnes jsme si to vynahradili,“ řekl Cancellara.

V etapě si na spurt věřil. „Přál jsem si, aby na něj došlo. BMC mělo ve vedoucí skupině tři lidi a ve sjezdu z toho druhého kopce kontrolovali tempo až do cíle. Měl jsem trochu strach z nějakých ataků, už jsem neměl moc sil, ale naštěstí na žádné nástupy nedošlo,“ líčil švýcarský vítěz.

„Bylo zase čtyřicet stupňů, v tom vedru jsem uprostřed etapy dost trpěl. Ale když jsme se vrátili k pobřeží, zlepšila se vlhkost vzduchu a najednou se jelo úplně jinak,“ dodal Cancellara.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    18. 2. 2015, 21:34 (před 6 roky)

    To bude. Zatím to má líp rozjeté Tinkoff-Saxo...

  • Radek Pokorný
    18. 2. 2015, 20:46 (před 6 roky)

    Sky už to bude mít těžké se prosadit celkově. Vypadá to tak, že Leo skutečně jede na Poelse, ještě před Ománem to naznačil a výsledkově to tak i vypadá. Každopádně se ale těším na zelenou horu, bude to mazec.