SuperCycling.cz

Ewan udolal Sagana a vybojoval druhé vítězství

19. 1. 2017, 07:22

Caleb Ewan, dvaadvacetiletý spurtér stáje Orica-Scott, má v úvodu sezóny hodně rychlé nohy. Po vítězství na kritériu People’s Choice Classic a triumfu v první etapě Tour Down Under ovládl ve spurtu i třetí dějství tohoto závodu, když v dramatickém finiši udolal slovenského mistra světa Petera Sagana.

calebporazisagana

V hlavním poli, které se krátce před cílem nadělilo na pár skupinek, přijeli do cíle i oba Češi. Petr Vakoč (Quick-Step Floors) byl 35. (+4 s), Ondřej Cink (Bahrain-Merida) 59 (+12). Cinkův stájový kolega Niccolo Bonifazio spurtoval třetí a pro tým z Bahrainu vybojoval první pódiové umístění v sezóně.

V celkovém pořadí se nic nemění, dál vede Australan Richie Porte z BMC s náskokem 20 vteřin před Gorkou Izagirrem z Movistaru. Ten si dnes vybral smolný den, protože se v závěru etapy zapletl do pádu tří závodníků uprostřed pelotonu a skončil sedřený na zemi.

Protože ke karambolu došlo těsně po minutí hranice ochranné tříkilometrové zóny, dostali všichni tři čas vítěze. Izagirre měl hodně sedřené a potlučené levé rameno a lopatku a do cíle dojížděl se sebezapřením. Otázkou je, zda bude moci v závodě vůbec dál pokračovat a do soboty, kdy je klíčový dojezd na Willunga Hill, bude v rámci možností v pořádku.

Nejšťastnějším mužem byl pochopitelně Ewan. „Ten závěr byl hodně hektický, na posledním kilometru jsem byl dost vzadu. Pád v pelotonu zastavil mého rozjížděče Daryla Impeyho, což byla veliká ztráta. Proto jsem se musel vyvézt za někým jiným. Měl jsem štěstí, že jsem se dokázal na poslední chvíli procpat dopředu,“ líčil vítěz. „Ani jsem to nečekal, po včerejšku se mi nejelo moc dobře. Tři čtvrtiny etapy trvalo, než jsem se do toho zase dostal,“ prozradil.

¨

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.