SuperCycling.cz

Ewan přespurtoval Sagana a obhájil vítězství

15. 1. 2017, 16:46

Australan Caleb Ewan z týmu Orica-Scott vyhrál úvodní závod nové sezóny, kritérium People’s Choice Classic v Adelaide, které je předehrou k etapáku Tour Down Under. Ten startuje v úterý.

horni-kalib

Ve finiši závodu na 22 kol o celkové délce 50,6 km slavil vítězství před dvojící sprinterů stáje Bora-Hansgrohe Samem Bennettem (2.) a Peterem Saganem (3.). Na startu byli i dva Češi a vedli si solidně: Petr Vakoč (Quick-Step Floors) skončil 29., Ondřej Cink (Bahrain-Merida) na 37. místě. Oba ztratili 8 vteřin na vítěze.

tenspurtkeeeee

Pro Ewana během závodu závodu poctivě pracovali stájoví kolegové z Oriky Simon Gerrans, Darly Impey, Luke Durbridge dokonce i kolumbijský vrchař Esteban Chaves, ale v závěru pro něj odvedl nejvíce práce zkušený Němec Roger Kluge, nová posila z týmu IAM. Ten ho perfektně dovezl na dvoustovku a pak už to Ewan zvládl bez problémů.

„Na to, že to byl první závod, tak nám to s Rogerem fungovalo skvěle,“ jásal 22letý australský vítěz. „Dovezl mě tam perfektně na špici a bylo to snad poprvé v závodě, kdy jsem měl nějaký kontakt s větrem. Celý tým mě výborně chránil a Roger odvedl fantastickou práci v závěru,“ děkoval kolegům.

Spokojen byl i Peter Sagan, i když jeho novým barvám vítězství těsně uniklo. „Jel jsem na Sama Bennetta, takže jsem se mu to snažil rozjet a zůstat s ním co nejdéle,“ řekl slovenský mistr světa. „Nebylo to špatné a věřím, že na Tour Down Under budu mít dobré nohy,“ dodal Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.