SuperCycling.cz

Viviani slavil 70. vítězství kariéry na Evansově závodě

27. 1. 2019, 21:12

Elia Viviani začal sezónu 2018 ve velkém stylu. Poté, co před pár dny vyhrál v Austrálii na Tour Down Under jednu etapu, zvítězil tento italský spurtér stáje Deceuninck – Quick-Step i v prestižní jednorázovce Cadel Evans Great Ocean Road Race na 164 km.

vivislavicadel

V hromadném spurtu porazil domácího Caleba Ewana (Lotto-Soudal), třetí skončil vítěz Tour Down Under Daryl Impey (Mitchelton-Scott).

Viviani jen potvrzuje, že mu angažmá v belgické stáji hodně svědčí. Vloni tam ve své první sezóně po příchodu ze Sky vybojoval 18 vítězství a letos přišly první vavříny hned na začátku. To dnešní prvenství bylo jubilejní 70. v dosavadní kariéře Itala, který za pár dní oslaví 30. narozeniny.

vivistrof

Zajímavá čísla prozradila, že se Viviani během 16sekundového sprintu dostal na úctyhodnou maximální rychlost 75,2 km/h! „Dvě druhá místa z loňské sezóny mě hodně mrzela. Z tohoto závodu a ještě Gent-Wevelgem. Moc jsem to chtěl vylepšit,“ řekl Viviani.

„Jeli jsme skvěle jako tým. Měli jsme nějakou taktiku a fungovala dokonale. Byl tady zájem, aby mě utrhli v kopcích, ale vydržel jsem a na konci mi to kluci výborně rozjeli. Byla výhoda, že jsme až do finále vydrželi ve čtyřech,“ uvedl úřadující italský šampión.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.