SuperCycling.cz

Viviani se poprvé dočkal v dresu Sky, Cavendish druhý

5. 2. 2015, 16:58

Ital Elia Viviani vybojoval ve spurtu vítězství ve 2. etapě závodu Dubai Tour a radoval se z premiérového prvenství v dresu Sky, kam před sezónou přestoupil z Cannondale. Pro britský tým jde zároveň o první vítězství v sezóně.

Elia Viviani vítězí, na Marka Cavendishe zbylo jen druhé místo.

Elia Viviani vítězí, na Marka Cavendishe zbylo jen druhé místo.

Vítěz úvodní etapy Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) skončil dnes druhý, ale udržel modrý dres lídra závodu.

„V sezóně už jsem vybojoval dvě pódiová umístění, ale pořád mi chybělo to nejcennější. Jsem moc šťastný, že se mi podařilo vyhrát,“ řekl Viviani. „Ukázali jsme, že jsme teď neskutečně silný tým ve sprintech. Jsem tu já (Ben) Swifty a Andy (Fenn), před námi jedou Bernie Eisel Geraint Thomas. Je to jeden z nejlepších sprinterských vlaků na světě,“ prohlásil italský vítěz.

"Včera jsme si pouštěli závěr etapy na videu a analyzovali jsme, co jsme udělali špatně a co bychom mohli změnit. Dnes to dopadlo daleko lépe,“ dodal Viviani.

V etapě opět došlo na únik, nakonec v něm zůstal jediný hrdina: Tunisan Chtioui, který v roce 2004 vybojoval stříbro na MS ve Veroně mezi juniory, když ho ve spurtu vedoucí dvojice porazil Roman Kreuziger! Teď jezdí Tunisan za tým Skydive Dubai Pro Cycling a alespoň se v etapě zviditelnil, i když sám proti přesile pelotonu neměl šanci.

viviani s cernou bedna

Elia Viviani na pódiu.

Stejně jako v první den závodu byl hodně vidět Petr Vakoč v dresu Etixx-Quick Step. Často tahal na špici a snažil se, aby lídr týmu Cavendish mohl v rámci možností pošetřit co nejvíc sil na závěr. Byl klasifikován na 85. místě v čase vítěze, průběžně mu patří 87. příčka.

„Dnešní etapa byla o něco náročnější. Začal jsem tahat s Carlosem Veronou hned poté, co odjela pětičlenná skupina. Velká část etapy vedla přes poušť a hodně foukalo. Zejména ve druhé polovině etapy bylo několik pokusů o rozdělení pelotonu na bočním větru, ale bez většího úspěchu. Tahal jsem až do posledních kilometrů, pak pokračovali ostatní kluci z týmu. Pocity jsem měl opět velmi dobré, ale bohužel z toho pro Marka bylo jen druhé místo,“ řekl Petr pro Supercycling.cz.

„Dnes byl ten závěr těžší. Byli jsme opět výborně zorganizováni, ale stejně tak i další týmy. Bohužel jsme na posledním kruhovém objezdu najeli na špatnou stranu. Ztratili jsme ideální pozici a na větru jsme to museli objíždět. Ale kluci odvedli skvělou práci a dovezli mě na dobré pozici. Možná jsem v samém závěru neměl tolik síly, ale jsem spokojen s tím, co jsme předvedli. Elia byl dnes prostě rychlejší a zasloužil si vyhrát,“ uvedl Mark Cavendish.

Zítra je na programu nejtěžší etapa s dojezdem na krátkou a prudkou stěnu, která by měla rozhodnout o celkovém vítězi. Přímý přenos vysílá od 10.30 Eurosport 2.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.