SuperCycling.cz

Bernal ovládl Paříž-Nice a získal životní triumf

18. 3. 2019, 06:19

Ve 22 letech vyhrál kolumbijský vrchař Egan Bernal z týmu Sky závod Paříž-Nice, který byl pro řadu favoritů včetně něj testem formy před Girem. Tam bude Bernal lídrem týmu Sky a jak ukázal v nejtěžších horských etapách, je na tom už teď hodně dobře.

jedeber19nice

„Nemůžu tomu uvěřit, je to mě neskutečný výsledek,“ říkal dojatý Bernal po závodě, který vyvrcholil dvěma těžkými horskými testy. Dres lídra oblékl po sobotním dojezdu na vrchol Col de Turini, po němž ze žlutého dresu vysvlékl polského týmového kolegu Michala Kwiatkowského. Ten nakonec skončil celkově třetí, mezi dvojblok ze Sky se vklínil Bernalův krajan Nairo Quintana z Movistaru.

Bernal před sobotní etapou figuroval na druhém místě, takže mu stačilo přijet 14. Boj o prvenství pro sebe rozhodl další mladý Kolumbijec: rovněž 22letý Daniel Felipe Martínez (EF Education First) pro svou stáj vybojoval první vítězství v závodě WorldTour v roce 2019.

Nedělní etapu kolem Nice, další souboj vrchařů, ovládl Španěl Ion Izagirre z Astany, Bernalovi stačilo jen kontrolovat pozici, což i díky skvělé týmové podpoře bezpečně zvládl. Stal se celkovým vítězem Paříž-Nice.

tinejnice19

„Poslední den už stačilo zůstat v klidu a nenechat se vyprovokovat ataky závodníků, kteří byli v pořadí za mnou. Kluci z týmu byli neskuteční a to vítězství patří i jim,“ prozradil Bernal, pro nějž v horách odváděl skvělou práci hlavně Iván Ramiro Sosa, další mladičký vrchařský klenot ze Sky s kolumbijským pasem.

Bernal už vloni vyhrál závod WorldTour Kolem Kalifornie, ale triumf na Paříž-Nice má přece jen větší váhu. „Je to jeden z největších závodů světa a byla tu skvělá konkurence. Michal Kwiatkowski navíc získal zelený dres a ještě jsme vyhráli týmy, takže můžeme být maximálně spokojeni,“ dodal Bernal, jenž před Girem pojede ještě Katalánsko a Tour of the Alps.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.