SuperCycling.cz

Dumoulin ovládl BinckBank Tour, Vakoč desátý

13. 8. 2017, 21:24

Nizozemský vítěz Gira 2017 slavil po triumfu na italské Grand Tour další prvenství v etapovém závodě. Ovládl BinckBank Tour, závod do loňska známý jako Eneco Tour, který se jede na území Nizozemska a Belgie. 

tentomjebommmm

Lídr stáje Sunweb se do vedení dostal po sobotní etapě, v níž skončil druhý za Belgičanem Timem Wellensem (Lotto Soudal). Oba přijeli do cíle s náskokem 18 sekund před další skupinkou.

V dnešním závěrečném dějství skončil Dumoulin třetí, vítězství vybojoval Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo). V celkovém pořadí si lídr bezpečně uhlídal vedení.

fajnlpodiu

Dumoulin triumfoval v tomto závodě poprvé, na kontě už měl druhé i třetí místo z minulých let. „Konečně to vyšlo,“ oddychl si nizozemský šampión. „Už jsem tu byl několikrát hodně blízko vítězství, ale dočkal jsem se až teď. Děkuju skvělým kolegům z týmu, bez nich bych nedokázal nic,“ pochválil parťáky ze Sunwebu. „Vítězství bylo mým cílem a jsem nadšen, že jsem se ho dočkal.“

Jediný český cyklista na startu Petr Vakoč (Quick-Step Floors) skončil desátý a do žebříčku UCI získal 68 bodů, které budou důležité pro počet závodníků na MS v Norsku. Spolu s úspěchy na Czech Tour se tak Čechům v uplynulých dnech bodově hodně zadařilo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.