SuperCycling.cz

Dominance Kaťuši ve Frankfurtu: 1. Kristoff, 2. Zabel

1. 5. 2017, 22:17

Tým Kaťuša-Alpecin dokonale zrežíroval závěr německé klasiky Eschborn-Frankfurt letos nově zařazené do WorldTour. Z vítězství se radoval už potřetí v kariéře Nor Alexander Kristoff, druhý byl jeho stájový kolega Rick Zabel, který Kristoffovi rozjížděl spurt.

tenkristofcopistof

„Na posledním kopci jsem trochu odpadal, ale tým byl neskutečně silný a dostali mě zpátky. Bez nich bych neměl šanci,“ řekl Kristoff, který navázal na své triumfy z let 2014 a 2016. Vyhrál potřetí za sebou, protože v roce 2015 se závod nekonal kvůli hrozbě teroristického útoku.

„Rick mě v závěru perfektně protáhl přes ty zatáčky a ještě mi skvěle rozjel spurt. Byl strašně silný, a kdyby pro mě v závěru tolik nepracoval, asi by vyhrál,“ prozradil Kristoff po propršeném závodě na 218 km, který se dlouhé roky jezdil jako Rund um den Henninger Turm.

„Byl to skvělý den. Jsem šťastný, že jsme vyhráli a i moje umístění je skvělé. Druhé místo v závodě WorldTour se pořád počítá,“ komentoval závod Zabel, jehož otec Erik byl do dneška s třemi výhrami na tomto závodě rekordmanem. Dnes ho vyrovnal Kristoff.

Jediný Čech na startu Petr Vakoč (Quick-Step Floors) obsadil 45. místo s odstupem 1:36 min. na vítěze. Slovenský expres Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), který jel první závod od Roubaix, do cíle nedojel, slezl z kola 60 km před cílem. Pro Sagana to byla jen příprava směrem k dalšímu závodu, kterým pro něj bude etapák Kolem Kalifornie.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.