SuperCycling.cz

Ulissi z Lampre měl pozitivní test na salbutamol

25. 6. 2014, 19:12

Italský cyklista Diego Ulissi ze stáje Lampre-Merida měl pozitivní dopingový test na zakázanou látku salbutamol. Ta byla odhalena ve vzorku moči po 11. etapě letošního Giro d´Italia z 21. května.

Na Giru měl Ulissi dvakrát důvod k radosti. Vydrží mu úsměv i teď?

Na Giru měl Ulissi dvakrát důvod k radosti. Vydrží mu úsměv i teď?

Podle oficiální zprávy Mezinárodní cyklistické unie UCI bylo ve vzorku zjištěno abnormální množství látky (1900 ng/ml), přičemž povolená hranice je 1000 ng/ml. V prohlášení týmu stojí, že ke zvýšení hranice mohlo dojít po požití dvou tablet léku Ventolin, který obsahuje salbutamol, a Paracetamolu. Ten mu dal lékař ještě v etapě na utišení bolesti po hromadném pádu, do něhož byl zapleten.

Ventolin podle týmového lékaře Guardascioneho bral kvůli bronchitidě a měl povoleno užít dvě dávky inhalační formou. Jedna zvýší hranici salbutamolu o 100 ng/ml.

Vítěz dvou etap na Giru je podle regulí dočasně suspendován, nebude startovat na italském šampionátu a požádá o přezkoumání B vzorku. Ulissi užití jakýchkoliv zakázaných látek popírá a v případě pozitivního B vzorku hodlá podstoupit další testy, které by užívání salbutamolu popřely.

Čtyřiadvacetiletý Ulissi je považován za budoucnost italské cyklistiky. Na Giru letos vyhrál 5. a 8. etapu. Do 11. etapy, v níž měl pozitivní test, nastupoval jako sedmý závodník průběžné klasifikace se ztrátou 1:43 na vedoucího Evanse. V etapě se však zapletl do pádu, ztratil víc než 4 minuty, ale pokračoval dál. Před 18. etapou však z Gira odstoupil kvůli bolesti v krku a horečce.

V roce 2007 byl za pozitivní test na salbutamol potrestán ročním zákazem činnosti další Ital Alessandro Petacchi. V moči měl tehdy 1352ng/ml.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.