SuperCycling.cz

Dennis slaví v časovce zlatý hattrick

5. 1. 2018, 11:09

Rohan Dennis z BMC je potřetí v řadě australským mistrem v časovce. Na trase dlouhé 40,9 km porazil v Ballaratu o 1:08 min. druhého Luka Durbridgeho (Mitchelton-Scott), třetí skončil Dennisův stájový kolega Richie Porte.

rohannpodium

Dennis přitom neměl příliš času na aklimatizaci, protože ještě přes Vánoce byl ve svém evropském domově, zasněžené Andoře. A v Austrálii se jelo za extrémního vedra.

„Právě horko bylo největším otazníkem. Nevěděl jsem, jak se s ním vyrovnám. Proto jsem moc rád, že jsem to takhle zvládl,“ řekl po zisku titulu Dennis, který měl během jízdy pod dresem ponožky naplněné ledem.

Dennis proletěl trať průměrem 47,9 km/h. „Jsem opravdu šťastný, že to zase vyšlo. Letos to bylo jiné v tom, že jsem déle trénoval v Evropě a netušil jsem, jak bude v tom horku reagovat moje tělo,“ uvedl 27letý vítěz.

rohannnn

„Jsem opravdu rád, že budu i letos v časovkách vozit dres australského mistra. Je to pro mě vždycky velká čest. Nikdy není lehké vyhrát a porazit lidi jako Richie (Porte), Luke (Durbridge) nebo Miles (Scotson),“ prozradil.

Při závodě se snažil hlavně nepřepálit začátek. „Bál jsem se, že v závěru může přijít nějaká menší krize, ale držel jsem dobré tempo a jelo se mi v pohodě. Neměl jsem vážnější problémy,“ přiznal Dennis.

Spokojen byl i třetí Richie Porte. „Pódium musím brát, byl to můj cíl. Od zranění na Tour jsem prakticky nezávodil a byla to hodně dlouhá doba. Skončit třetí za Rohanem, který doslova letěl, a Durbridgem, je výborný výsledek,“ prohlásil Porte.

Do silničního závodu jednotlivců půjde BMC hned s několika lídry. „Máme Richieho, Simona Gerranse i obhájce titulu Milese Scotsona. Takže ještě nevím, jaký bude plán. Doufám, že z toho něco vytěžíme, i když některé týmy budou mít na startu více lidí,“ uvedl Dennis.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.