SuperCycling.cz

Degenkolba a spol. srazilo auto, šest lidí v nemocnici

24. 1. 2016, 10:18

Nečekané problémy měli závodníci stáje Giant-Alpecin na tréninkovém kempu ve španělském Calpe. Šest cyklistů včetně úřadujícího vítěze Paříž-Roubaix Johna Degenkolba, srazila neopatrná řidička. Údajně mělo jít o britskou občanku, která se svým vozem přejela do protisměru.

giant-lilustr-calpe

Všichni museli být odvezeni do nemocnice a rozsah jejich zranění je v tuto chvíli následující:

John Degenkolb (Něm.): tržnou ránu v horní části nohy museli lékaři sešít při narkóze operačním zákrokem. Nyní se zaměřují na léčbu ruky, zlomeného předloktí a prstu na ruce.

Chad Haga (USA): do nemocnice byl přepraven letecky. Má za sebou operaci tržných ran na krku a bradě, zlomenina očnice se bude řešit později.

Warren Barguil (Fr.): zlomená člunková kost na ruce, možná bude muset na operaci.

Max Walscheid (Něm.): zlomená ruka a holenní kost. Čeká ho operace.

Fredrik Ludvigsson (Švéd.): odřeniny po celém těle.

Ramon Sinkeldam (Niz.): odřeniny po celém těle.

„Jsem relativně v pořádku vzhledem k tomu, jak vše mohlo dopadnout. Pod celkovou anestezií mi sešili rány na stehně, předloktí a rtech. Jedu do větší nemocnice ve Valencii, kde se pokusí něco udělat s mým ukazováčkem. Málem jsem o něj přišel, jeho poslední článek visel na vlásku. Moc si na ten incident nemohu vzpomenout, ale vrátím se. Díky všem za podporu,“ napsal Degenkolb na svůj facebookový profil.

„Máme za sebou hodně těžké dny. Všichni závodníci budou potřebovat nějaký čas na zotavení. Ale věříme, že se zase všichni brzy vrátí,“ uvedl generální manažer týmu Giant-Alpecin Iwan Spekenbrink.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.