SuperCycling.cz

Degenkolb udělal v Japonsku vítěznou tečku, Vakoč sedmý

25. 10. 2015, 13:22

Němec John Degenkolb ze stáje Giant-Alpecin ovládl v Japonsku exhibiční Saitama Criterium a udělal tak vítěznou tečku za sezónou, v níž vyhrál klasiky Paříž-Roubaix či Milán-San Remo. Na startu se objevil i Čech Petr Vakoč (Etixx-Quick Step), jenž skončil sedmý.

saitama-nahoru

„Bylo to skvělý závod se skvělou diváckou kulisou. Japonci dokážou vytvořit pořádný hluk a perfektní atmosféru, která je srovnatelná se závěrem Tour na Champs Elysées,“ prohlásil německý vítěz.

„Jsem rád, že jsem poslední start sezóny proměnil ve vítězství, teď už začne příprava na další rok,“ dodal Degenkolb, jenž vyhrál spurt šestice uprchlíků. Druhý skončil Japonec Fumijuki Beppu z Treku, třetí největší hvězda Chris Froome (Sky), vítěz letošní Tour de France. V závodě na 60 kilometrů dovedl do cíle další skupinku za uprchlíky právě Petr Vakoč.

vako saitama

Petr Vakoč

Závod, který pořádá organizátor Tour, společnost A.S.O., letos přilákal na start kromě zmíněných jmen například Joaquima Rodrígueze (Kaťuša), Romaina Bardeta (AG2R), s Froomem dorazili ze Sky ještě Wout Poels a Andy Fenn, v barvách Etixx-Quick Step startovali v Japonsku kromě Petra Vakoče Julien Vermote, Yves Lampaert a Maxime Bouet.

bedna saitama

Ještě před kritériem se uskutečnila časovka, kterou ovládl Japonec Hideto Nakane (Aisan) a také bodovací závod. V něm slavil prvenství Francouz Alexis Vuillermoz (AG2R).

Předchozí dva ročníky Tour de France Saitama Criterium vyhráli Chris Froome (2013) a Marcel Kittel (2014).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.