SuperCycling.cz

Degenkolb porazil Sagana, Greipel skončil v nemocnici

2. 4. 2014, 09:40

Fenomén hromadných dojezdů Peter Sagan se na klasice Gent-Wevelgem musel sklonit před Němcem Johnem Degenkolbem.

Závodník týmu Giant-Shimano si dokonale spravil chuť po nezdaru na Milán-San Remo, kde kvůli defektu v závěru přišel o šanci na solidní výsledek. Ve Wevelgemu však smůlu neměl a po 233 kilometrech slavil ve spurtu triumf. Před Sagana, který byl nakonec třetí, se vmáčkl ještě Francouz Démare.

„Tohle je jedna z těch velkých klasik a jsem rád, že ji ode dneška můžu počítat mezi svá vítězství. Vyvíjelo se to pro nás dobře a opět musím poděkovat klukům z týmu za perfektní práci během celého závodu. Dries Devenyns byl neskutečný při sjíždění úniku v závěru, Koen de Kort mě zase před spurtem dovezl přesně za Saganovo zadní kolo, takže jsem měl ideální pozici,“ popisoval pětadvacetiletý Němec.

podium

„Na Milán-San Remo jsem zažil jedno z největších zklamání kariéry, ale díky tomuto vítězství na něj rychle zapomenu. Jsem pyšný na celý náš tým,“ uvedl Degenkolb na tiskové konferenci.

Spurt měl o něco snadnější i kvůli tomu, že v samém závěru skončili na zemi po pádu například Greipel či Farrar. Německý tank z Lotta André Greipel dopadl hodně špatně. Okamžitě ho odvezli do nemocnice, a nakonec musel na operaci se zlomenou klíční kostí.

greipel fotka

André Greipel hned po pádu hned tušil, že je zle...

„Lehlo to přímo přede mnou, byl to takový domino efekt. Chtěl jsem se vyhnout, ale v momentě jsem letěl z kola taky. Okamžitě jsem věděl, že je zle,“ řekl Greipel o pár hodin později.

Diagnóza byla neúprosná: několikatýdenní pauza. Greipel tak musel ve chvíli zapomenout na další pokračování klasik. „Operace dopadla dobře, takže fyzická bolest už není velká. Spíš mě bolí duše, že nemohu týmu pomoci na Flandrech a Roubaix. Nedá se nic dělat, budu tím největším fanouškem kluků,“ dodal skvělý německý sprinter.

Výsledky (233 km):

1. John Degenkolb (Něm./Giant-Shimano) 5:34:37 hod.

2. Arnaud Démare (Fr./FDJ)

3. Peter Sagan (SR/Cannondale)

4. Sep Vanmarcke (Belg./Belkin)

5. Tom Boonen (Belg./Omega Pharma-Quick Step)

6. Tom van Asbroeck (Belg./Topsport Vlaanderen)

...

20. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) všichni stejný čas

Kompletní výsledky ZDE

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.