SuperCycling.cz

Rebellin nejede Giro, nechtějí ho tam organizátoři

29. 4. 2015, 10:46

Velezkušený Ital Davide Rebellin (43), který v úterý vyhrál královskou etapu Kolem Turecka a stal se lídrem závodu, nebude startovat na Giro d´Italia. Jeho tým CCC Sprandi Polkowice s ním na italskou Grand Tour nepočítá, ale podle všeho je za tím v první řadě iniciativa pořadatelské firmy RCS Sport.

rebelin-k-clanku-goire

Pro ně je totiž Rebellin kvůli jeho dopingové minulosti na startu nežádoucí. Muž, jemuž byla kvůli pozitivnímu testu zpětně odebrána stříbrná medaile ze silničního závodu na olympiádě v Pekingu 2008, oznámil neúčast na Giru právě při probíhajícím závodě Kolem Turecka.

„Na Giru nebudu. Jel bych rád, ale tým se rozhodl jinak,“ přiznal 43letý závodník, který během bohaté kariéry objel 19 Grand Tours.

Podle informací serveru Velonews se Rebellin sešel nedávno v Miláně s ředitelem Gira Maurem Vegnim, aby jeho případný start řešili, oba však schůzku popřeli. „Je to jen rozhodnutí týmu,“ zopakoval Rebellin.

Stáj CCC Sprandi Polkowice dostala jednu z pěti divokých karet pro letošní 98. ročník Gira, který odstartuje 9. května. Podle všeho však organizátoři dopředu řekli, že na startu nechtějí Rebellina ani Němce Stefana Schumachera, jenž byl pozitivně testován na EPO po vítězství ve dvou časovkách na Tour de France v roce 2008.

Vegni to však odmítá. „Nikdy jsem neřekl, že tyhle dva na startu nechceme. Ale rád bych měl Giro bez závodníků s nějakou kontroverzní minulostí. Rozhodnutí musí udělat tým. Pokud je vezmou, pak tam bude kontroverze a já bych měl rád Giro s čistým štítem,“ řekl Vegni.

Když na Giro nepojedou Rebellin ani Schumacher, otvírá se větší šance na první Grand Tour kariéry pro Čecha Jana Hirta, který figuruje v širší nominaci. Další Čech Josef Černý podle informací Supercycling.cz ve hře o Giro není.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

 • Honza
  30. 4. 2015, 07:33 (před 6 roky)

  Je to přitažené za vlasy. Já osobně bych tam Rebellina i Schumachera klidně pustil. Dopovali, dopovali, byli potrestáni a teď můžou závodit. Tečka. Hrají si na moralisty a všichni se neustále vrací do minulosti. Místo, aby smekli před Rebellinem klobouk, že ještě ve 43 vyhrává.

 • Radek Pokorný
  29. 4. 2015, 19:04 (před 6 roky)

  Sportovní ředitel Gira mluví jako blázen, slovy "rád bych měl Giro bez závodníků s nějakou kontroverzní minulostí" si neváží hvězd kteří mu tam budou startovat. Jak na taková slova budou reagovat Ivan Basso nebo Alberto Contador? Já na jejich místě bych byl znechucen se postavit na start.

 • Honza
  29. 4. 2015, 17:17 (před 6 roky)

  Je fakt, že jsem od něj taky čekal víc v tom kopci, ale nevím, jestli třeba netahal v první půlce etapy. Nevím, kolik domestiků tam mají, kteří dokážou nějak slušně přejet kopce. Ale v širší nominaci určitě je. Uvidíme. I když je mi jasné, že budou upřednostňovat Poláky a z cizinců tam možná taky pojede jen Bole na spurty.

 • marase
  29. 4. 2015, 11:35 (před 6 roky)

  to by ale Hirt musel začít trošku jezdit. Včera dostal v Turecku na kopci 10 minut a v posl. 14km jsem ho neviděl tahat, akorát jen si vystoupit ze z předních pozic. Tak nevím, ale na Giro už by teď musel jako vrchař být schopen dojíždět v popředí.