SuperCycling.cz

Dánský stratég Riis byl v Tinkoff-Saxo odstaven

24. 3. 2015, 18:06

To, o čem v pondělí večer spekulovala některá světová média, bylo dnes potvrzeno. Dánský manažer týmu Tinkoff-Saxo Bjarne Riis byl v ruské stáji suspendován. Údajně to mělo být kvůli špatné výkonnosti týmu.

riis-k-suspendaci-nahoru

Riis měl být původně jako hlavní sportovní ředitel na nedělní klasice Milán-San Remo spolu s Brunem Cenghialtou, ale nakonec na Primaveře chyběl. Údajně šlo o reakci majitele týmu Olega Tinkova na špatné výsledky.

Tým k celé věci vydal prohlášení až dnes. „Na základě mnoha spekulací Tinkoff-Saxo oznamuje, že se Bjarne Riis není od neděle aktivně zapojen do žádných týmových aktivit. Nebyl však suspendován kvůli špatným výsledkům ani kvůli žádným finančním důvodům,“ píše se v prohlášení týmu s tím, že management je s prací závodníků spokojen a další komentáře k celé záležitosti nebude poskytovat.

Dánská média spekulují, že za vším stojí Oleg Tinkov, který je s výsledky nespokojen. Tým Tinkoff-Saxo letos zatím vyhrál jen etapu na Andalusii díky Contadorovi a naposledy etapu na Tirrenu zásluhou P. Sagana.

oleg s risem 2

Riis a Tinkov dnes už asi tak velcí kamarádi nejsou.

Do dění týmu se prý Tinkov zapojuje stále více, což Riisovi nebylo příliš po chuti. Dánský deník BT napsal, že všichni členové týmu dostali v pondělí interní mail o suspendaci Riise z role manažera. Ten místo účasti na San Remu odjel do svého švýcarského domova v Luganu.

Riis prodal svůj vlastnický podíl týmu Tinkovovi na podzim roku 2013. Podle kuloárních informací mu ruský boháč musel garantovat tříletou smlouvu v roli týmového manažera s ročním platem 6 miliónů eur. Zatím není jisté, zda se v případě Riise jedná o dočasnou suspendaci či půjde o setrvalý stav. Pak by vše zřejmě skončilo v rukou právníků, protože dánský stratég má platný kontrakt.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.