SuperCycling.cz

Turek nejlepší z mladých reprezentantů v Nizozemsku

20. 4. 2015, 08:05

Česká reprezentace startovala v uplynulých dnech na etapovém závodě ZLM Roompot Tour v Nizozemsku, který byl součástí série Ncup pro cyklisty kategorie U23. V celkovém pořadí byl nejlepší 22. Daniel Turek, Josef Černý skončil o dvě příčky za ním.

Daniel Turek na snímku z domácího poháru Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš.

Daniel Turek na snímku z domácího poháru Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš.

V dílčích etapách obsadili Češi výborné 6. místo v časovce družstev, v poslední etapě byl František Sisr osmý. V Nizozemsku startovali ještě Ondřej Rybín, Michal Schlegel a Luděk Lichnovský.

„V první etapě přijela do cíle skupina asi 40 lidí a od nás tam byli oba lídři, Černý s Turkem. Následnou časovku družstev zajeli kluci excelentně. Skončili šestí a to Turek ještě neměl kozu. Je vidět, že to ti kluci umí jezdit, hlavně dráhaři jako Rybín, Sisr nebo Lichnovský,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný. „V časovce za sebou nechali takové velmoci, jako Němce, Švýcary nebo Nory a musím je opravdu pochválit,“ dodal.

Poslední den se jela etapa dlouhá 180 kilometrů. „Skoro pořád se jelo na terezínu, balík byl nadělený na několik skupin. V první skupině bylo pětadvacet lidí, měli jsme tam oba lídry a Sisra. Turkovi s Černým na konci trošku došlo a propadli se do druhé skupinky, což je škoda, protože kdyby se tam Černý udržel, je celkově osmý. Turek zase spadl z 11. na 22. místo,“ prozradil Tomáš Konečný.

Poslední etapu nedokončili Rybín a Schlegel. „Rybín odpadl na terezínu a pak už to neměl šanci dohnat, na Schlegelovi se možná podepsal těžký závodní program, který měl s týmem AWT-GreenWay. Ale je to teprve druhoročák a pro jeho budoucnost je takový závod obrovskou školou. Potěšil mě mladý Luděk Lichnovský od nás z Prostějova. Je to spíš dráhař a toto pro něj byl první opravdu velký silniční závod. Do mančaftu zapadl výborně, bojoval a klobouk dolů, že závod dokončil,“ dodal Konečný.

„Z celkového pohledu musím kluky pochválit, líbil se mi jejich přístup. Chybí tam sice ta desítka v celkovém pořadí, což by byla bomba, ale my tyhle typy závodů skoro vůbec nemáme zažité. Přesto je dobré, že jsme tam startovali, byla to dobrá škola,“ prohlásil reprezentační trenér.

Konečné pořadí zcela ovládli Dánové, kteří obsadili první tři místa. Vítězství vybojoval dvacetiletý Sören Kragh Andersen.

Další akcí české reprezentace bude závod Carpathian Couriers v Polsku od 28. dubna do 3. května.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.