SuperCycling.cz

Další tragická událost: Belgičan Myngheer zemřel

29. 3. 2016, 07:01

Světová cyklistika zažila během Velikonoc dvě tragické události. Poté, co v nemocnici na následky pádu 25letý zemřel belgický cyklista Antoine Demoitié z pro-kontinentálního týmu stáje Wanty-Groupe Gobert, odešel včera večer i jeho krajan Daan Myngheer.

Daan Myngheer

Daan Myngheer

Dvaadvacetiletý Belgičan, který působil ve francouzském týmu Roubaix Lille Métropole, bojoval v nemocnici o život od chvíle, co zkolaboval při závodě Critérium International. Srdeční příhoda ho postihla při první etapě asi 25 km před cílem, kdy odpadal z pelotonu.

Lékař závodu mu bleskově poskytl první pomoc a poté byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Ajacciu, kde ho lékaři udržovali v umělém spánku. Dnes v noci jeho tým oznámil, že zemřel.

belgican mrtvy dv

„S hlubokým zármutkem oznamujeme úmrtí Dana. Prohrál svůj závod, ale odchází jako šampión. Zemřel v pondělí večer v přítomnosti svých rodičů a sestry v nemocnici v Ajacciu. Odpočívej v pokoji, šampióne,“ napsal tým na svou stránku na Facebooku.

Řidič motocyklu prý

nemohl tragédii zabránit

Tragické nehodě, při níž po srážce s motocyklem při závodě Gent-Wevelgem zemřel v noci z neděle na pondělí v nemocnici belgický cyklista Antoine Demoitié, prý řidič doprovodné motorky nemohl zabránit.

Z incidentu zatím neexistuje žádné video, které by bylo průkazným materiálem, takže se policisté musí spolehnout na výpovědi nejrůznějších svědků.

Jedním z nich je i nizozemský novinář Sebastiaan Timmerman z deníku NOS, který incident viděl. Podle něj šlo o nešťastnou náhodu. „Antoine Demoitié spadl s několika dalšími závodníky. Jeden z doprovodných motocyklů, který je hned za nimi, se jim snažil vyhnout. Ale přitom manévru spadl taky a motorka zasáhla Demoitiého,“ popsal, co se stalo.

dmojt

„Toho řidiče osobně znám. Je velmi zkušený. Byl z toho strašně zdrcený. Přišel za mnou a vyptával se, jestli mám nějaké zprávy o tom závodníkovi,“ prozradil.

„Řidič toho motocyklu jezdí při cyklistických závodech nejméně dvacet let,“ uvedl mluvčí závodu José Bean. „Tohle nebyla nehoda způsobena vysokou rychlostí nebo nějakou chybou řidiče. Jen se snažil vyhnout, okamžitě šel na brzdy a bohužel spadl s motorkou na Antoina,“ dodal.

Kondolence od Sagana

Řada elitních cyklistů vyjadřovala Belgičanovi, který těžkým zraněním podlehl, na sociálních sítích projevy soustrasti. Třeba vítěz závodu Gent-Wevelgem Peter Sagan. „Měl to být jeden z nejšťastnějších dní v mém životě, protože jsem vybojoval první vítězství v dresu mistra světa,“ prohlásil cyklista stáje Tinkoff. „Ale moje radost byla jen krátká, když jsem se dozvěděl, co se stalo během stejného závodu Antoinovi Demoitiému,“ přiznal.

„Zprávy o jeho smrti mě zarmoutily a chtěl bych vyslovit hlubokou soustrast jeho manželce, rodině, přátelům a týmu. I když budeme muset počkat na oficiální vyšetřování, které by mělo objasnit příčiny incidentu, myslím, že je to tragická připomínka pro všechny, kteří jsou zapojeni do cyklistiky, že bezpečnost jezdců musí být absolutní prioritou,“ prohlásil Sagan.

Tým Wanty-Groupe Gobert, kde Demoitié působil, se z tragické nehody svého závodníka těžko vzpamatovává. Rodina Demoitié řekla týmu, že památku Antoina nejlépe uctí v závodech.

„Šel jsem to říci klukům, ale neměli sílu. Rozhodli jsme se, že vynecháme dva francouzské poháry, kde měl Antoine startovat a odvolali jsme účast na závodě Driedaagse De Panne-Koksijde,“ řekl sportovní ředitel belgické stáje Hilare Van Der Scheuren.

Tým by se měl sejít ve středu při rekognoskaci trasy Kolem Flander, kde bude v neděli startovat na divokou kartu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.