SuperCycling.cz

Další sprinter z týmu Giant-Shimano vystrčil růžky

10. 6. 2014, 20:44

Ani John Degenkolb, ani Marcel Kittel, kteří se chystají na Tour de France, ale dosud příliš neznámý 22letý benjamínek Nikias Arndt, zastoupil svoje slavnější německé sprinterské kolegy ze stáje Giant-Shimano a ve spurtu vyhrál nečekaně třetí etapu závodu Critérium du Dauphiné.

Nikias Arndt (vpravo) tomu nemůže uvěřit, je vítězem etapy.

Nikias Arndt (vpravo) tomu nemůže uvěřit, je vítězem etapy.

„Je to neuvěřitelné,“ jásal po největším úspěchu kariéry německý cyklista, který o sobě dal vědět už vloni třetí příčkou v jedné z etapu Vuelty. Letos už byl např. druhý v etapě na 4 dny v Dunkerque.

Přitom neměl být tím, na koho tým ve spurtu pojede. „Naším hlavním sprinterem tady je Reinardt (van Rensburg), ale ten padesát kilometrů před cílem upadl, a tak jsme nevěděli, jak na tom bude. Proto jsme ten závěr zkusili na nás oba a vyšlo to báječně,“ rozplýval se Arndt a narážel na to, že Jihoafričan van Rensburg skončil třetí.

„Snažil jsem se mu rozjet sprint. Převezl jsem ho přes poslední zatáčku a začal jsem sprintovat. Čekal jsem, že půjde přede mě, ale asi jsem měl dostatečnou rychlost, když jsem to dotáhl až do konce,“ popisoval Arndt po premiérovém vítězství v sezóně.

arnt dvoe

Na stupních vítězů si to Arndt užíval.

„Nikias je stále mladý závodník, který byl už v útlém věku sprinterským talentem. Šel hodně nahoru díky tomu, že se může učit od našich nejlepších sprinterů,“ pochválil Arndta sportovní ředitel týmu Giant-Shimano Christian Guiberteau.

V celkovém pořadí nejdelší etapa letošního ročníku nic nezměnila. Dál vede Chris Froome (Sky), nejlepším Čechem je třináctý Leopold König (NetApp).

Výsledky etapy najdete ZDE

 

Průběžné pořadí po 3 etapách ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.