SuperCycling.cz

Další blesk z Kolumbie v Quick-Stepu: Alvaro Hodeg

7. 8. 2018, 05:40

Nejen Fernando Gaviria je v Quick-Stepu kolumbijským fenoménem hromadných dojezdů. Na závodě Kolem Polska začíná pořádně vystrkovat růžky jeho o dva roky mladší krajan, jednadvacetiletý Alvaro Hodeg.

jalvari1

V prvních dvou etapách skončil druhý za Němcem Pascalem Ackermannem z Bora-Hansgrohe, třetí hromadný dojezd už ovládl. „Je to moje nejcennější vítězství,“ přiznal po triumfu v Zabrze. Spurt mu skvěle rozjel Dán Michael Mörköv a mladý Kolumbijec jeho práci zúročil.

nabednjalvaro

Když projel cílem, měl hlavu v dlaních, jakoby tomu nemohl uvěřit. „Přijeli jsme sem s cílem vyhrát etapu a jsem nadšený, že se to splnilo. Kolem Polska je velký a krásný závod se spoustou fanoušků a jsem nadšený, že se mi podařilo vyhrát zrovna tady a rozšířit skvělou šňůru vítězství našeho týmu v této sezóně,“ řekl kolumbijský vítěz etapy.

Letos už dokázal v březnu vyhrát jednorázovku Handzame Classic v Belgii a hned poté úvodní etapu závodu Kolem Katalánska. V Polsku navíc dnes pojede ve žlutém dresu lídra, a i když ho v kopcovité etapě téměř jistě ztratí, bude si ten den užívat.

jalvaroskolegy

„V prvních dvou dnech se mi skvělou týmovou práci nepodařilo dotáhnout k vítězství a říkal jsem si, že už to musím zlomit. Měl jsem obrovskou motivaci,“ říkal Alvaro Hodeg, který pro tým vybojoval 53. vítězství sezóny.

„Teď už se závod láme, přijdou kopce, takže je na čase vrátit tu pomoc jiným klukům, kteří mají v horách šanci něco udělat,“ dodal kolumbijský sprinter, jenž absolvuje svou první celou sezónu ve světě profesionální cyklistiky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.