SuperCycling.cz

Cyklisty Giant-Alpecin srazila autem 73letá Britka

26. 1. 2016, 08:50

Třiasedmdesátiletá britská důchodkyně stojí podle španělské policie za incidentem, kdy v sobotu srazila autem šest cyklistů stáje Giant-Alpecin při tréninku v okolí Calpe. Žena zvyklá na řízení vlevo prý z ničeho nic najela do protisměru a cyklisté neměli kam uhnout.

giant-horni-britka

Kvůli probíhajícímu vyšetřování však policisté odmítají zatím zveřejnit jméno ženy, která nehodu zavinila. Všech šest závodníků skončilo v nemocnici. Nejhůře dopadli John Degenkolb a Chad Haga, kteří ještě zůstávají v nemocnici. Zraněni byli i Warren Barguil, Fredrik Ludvigsson, Ramon Sinkeldam a Max Walscheid.

„Všichni byli v šoku, protože se najednou těsně před námi objevilo auto, které se řítilo přímo na nás,“ popsal kritické chvíle nizozemský cyklista Ramon Sinkeldam.

haga fotka novinka

Chad Haga s přítelkyní - fotka z nemocničního lůžka.

Řidička byla zadržena, strávila noc na policejní stanici a po výsleších byla propuštěna. Je vyšetřována na svobodě.Řidička zřejmě vyjela za horizontem, a když před sebou viděla cyklisty, kvůli šoku nebyla schopna nijak zareagovat.

„Najednou jsem slyšel křik kvůli panice. A pak už si nic nepamatuju. Po nárazu jsem na chvíli ztratil vědomí,“ přiznal. „Bylo to docela štěstí. Neviděl jsem pět svých kamarádů, jak leží na zemi jako na bitevním poli. Ještě štěstí, že to nedopadlo hůř,“ dodal Sinkeldam.

Podle španělského listu AS došlo k nehodě v oblasti Benigembla asi 25 km od Calpe. Britská důchodkyně si údajně popletla strany, z Británie je zvyklá na jízdu vlevo. Jela s vozem britské specifikace s volantem na pravé straně.

Deník AS tvrdí, že jde o ženu, která má v Calpe apartmán a tráví tam polovinu roku. Přímořské letovisko Calpe a jeho okolí je vyhledávanou destinací movitějších důchodců z Británie, Německa či Beneluxu, kteří si na Costa Blanca kupují byty a v příjemných klimatických podmínkách často tráví období od listopadu do dubna. Na hlavní část sezóny, kdy už jsou na pobřeží velká vedra, své rezidence pronajímají turistům a za pár let se jim tak vrátí pořizovací náklady.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.