SuperCycling.cz

Contador považuje dodnes svůj trest za velkou křivdu

29. 9. 2017, 21:13

Alberto Contador, který po Vueltě ukončil veleúspěšnou kariéru, považuje svůj pět let starý trest za užití zakázané látky clenbuterol jako velkou křivdu. Byla mu kvůli němu zpětně odebrána vítězství na Tour 2010 a Giru 2011.

albo1

„Je to obrovská nespravedlnost a něco, co ve mně zůstane do konce života,“ řekl Contador v rozhovoru pro španělskou rozhlasovou stanici Onda Cero.

Clenbuterol mu byl zjištěn ve vzorku z Tour 2010, kterou vyhrál. Mezinárodní sportovní arbitráž ho potrestala až po roce a půl dvouletým zákazem startu zpětně.

Contador se hájil tím, že clenbuterol byl obsažen v hovězím mase, které dostal k večeři v hotelu. Do doby vynesení rozsudku mohl závodit a v roce 2011 vyhrál Giro.

Do závodů se vrátil v srpnu 2012 na Eneco Tour a v září pak vyhrál Vueltu. Na kontě má po odečtení titulů z Tour a Gira sedm vítězství na Grand Tours, on sám si však stále počítá devět.

jalboistrekem

„Pro mě je nejdůležitější, že jsem za sebou měl spoustu fanoušků, kteří se u sledování přenosů bavili. A už není tak důležité, kolik mi na papíře uznali vítězství. Já si počítám tři výhry na každé Grand Tour, ale je to dost komplikované téma. Považuji to stále za jednu z největší nespravedlností, k jakým kdy ve sportu došlo,“ řekl Contador.

Přesto rozhodnutí ukončit kariéru nelituje. „Definitivně jsem se rozhodl po těžkém pádu na Tour,“ prozradil. „Všechno úsilí jsem pak směřoval k Vueltě. Moc jsem se chtěl rozloučit vítězstvím,“ uvedl Contador, jenž celkově skončil pátý, ale vyhrál královskou etapu na Angliru.

„Dal jsem do toho stoupání úplně všechno. Když jsem si uvědomil, že mě čekají poslední dva kilometry kariéry, chtěl jsem se si to užít. Všechno vyšlo krásně. Nikdy jsem neměl tolik svobody, jako letos na Vueltě,“ přiznal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.