SuperCycling.cz

Contador debutuje v Andalusii, jedou i čtyři Češi

15. 2. 2017, 06:28

Alberto Contador si odbude debut v sezóně 2017, který zároveň bude premiérou v dresu Trek-Segafredo, na etapách Kolem Andausie se zažitějším názvem Ruta del Sol. Na startu dnešní úvodní etapy 63. ročníku závodu budou i tři čeští cyklisté: Ondřej Cink (Bahrain-Merida), Dan Turek (Cycling Academy) a dvojice v oranžových dresech CCC Jan Hirt, Michal Schlegel. 

albertttttt

Pro Cinka to bude druhý etapový závod v sezóně, při svém debutu na Tour Down Under všechny překvapil v kopcích a teď by na to rád navázal. I když určitě nebude pod tlakem a spíše se bude snažit pomoci španělským kolegům Morenovi a Izagirrovi. Navíc je tam krátká časovka, což bude pro českého cyklistu taky velká premiéra.

„Andalusie je rodným krajem Javiho Morena, který má logicky velikou motivaci. Uvidíme, jak nám to půjde den ode dne a určitě budeme s napětím vzhlížet i k té časovce. Vždyť Ion Izagirre je úřadujícím španělským mistrem v této disciplíně,“ uvedl sportovní ředitel Bahrain-Merida Harald Morsher.

cimbalnaruta

Hirt už má za sebou závod Kolem Valencie, který bral na rozjetí a skončil až téměř na dně výsledkové listiny. Pro Schlegela to bude velká premiéra v novém týmu, Turek už jel jednorázovku Trofeo Laigueglia, kterou nedokončil.

S napětím bude sledován hlavně souboj adeptů na čelní příčky v celkovém pořadí. Z hvězd startují např. Alberto Contador (Trek-Segafredo), Alejandro Valverde (Movistar) nebo další Španěl Mikel Landa (Sky).

Sestavu Cannondale-Drapac povede Kolumbijec Rigoberto Urán a americká stáj použije kompletní jako první v sezóně kola s kotoučovými brzdami.

Ze zmíněné čtveřice kromě Valverdeho, jenž už má za sebou vítězství na jednorázovce Vuelta a Murcia, půjde pro další tři závodníky o debut v roce 2017. „Pro je velkým cílem sezóny Tour a doufám, že tam nebudou žádné překážky. Chci, aby moje výkonnost závisela jen na mých nohách, ne na dalších faktorech,“ přiznal Contador. A jak vidí formu pro první závod? „Data z tréninkového kempu na Tenerife mi dodávají sebevědomí, tak uvidíme, jak to přenesu do závodu,“ dodal.

Startovní listinu najdete ZDE, přehled etap na tomto odkazu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.