SuperCycling.cz

Cink táhl v horách lídra, který si vybral špatný den

13. 6. 2017, 21:40

Ondřej Cink ukázal hned v první horské etapě závodu Kolem Švýcarska solidní formu, ale osobní ambice musel obětovat ve prospěch lídra týmu Bahrain Merida Iona Izagirra, který si vybral krizi a v podstatě přišel o šanci zopakovat loňské druhé místo.

bauuu

„Dneska se najelo do hor. A konečně jsem měl super nohy! Bohužel, náš lídr Ion měl špatný den a já musel zůstat po jeho boku a dotáhnout ho do cíle,“ napsal Cink po 4. etapě na svůj facebookový profil.

Nakonec obsadil 29. místo s mankem 4:29 min., hned za ním přijel ve stejném čase Izagirre. Další Češi ztratili víc. Etapa moc nesedla 12. muži letošního Gira Janu Hirtovi (CCC Sprandi), který ztratil na 37. místě skoro šest a půl minuty, Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) a Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) přijeli ve skupině s mankem více než 16 minut.

Ztratil i vítěz Gira Tom Dumoulin (Sunweb), jenž toho má po Giru, stejně jako Hirt nebo Bárta, očividně plné zuby. Na 41. místě ztratil přes 7 minut.

Den D pro Američana

Hrdinou dne byl nepříliš známý Američan Larry Warbasse z irského pro-kontinentálního týmu Aqua Blue Sport, který jede závod na divokou kartu. Od začátku etapy jel v úniku. Nejdřív ve čtveřici, pak už jen sám. A za odvahu byl odměněn.

Do cíle na kopec Villars-sur-Ollon přijel s náskokem 40 vteřin před trojicí Caruso, Kruijswijk, Špilak. Právě Ital  Damiano Caruso z BMC oblékl po etapě dres lídra.

„Je to neskutečné,“ jásal 26letý vítěz etapy, který má za sebou dva roky v BMC a poslední dvě sezóny strávil ve švýcarském IAM.

„Vždyť je to moje první profesionální vítězství. Cítím se tu jako doma. Švýcarsko je jedna z nejkrásnějších zemí a mám na něj spoustu skvělých vzpomínek. Snad nikde na světě mi nefandilo tolik lidí... Jsem strašně šťastný,“ vykládal se slzami v očích vítězný Američan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.