SuperCycling.cz

Cink si v Katalánsku poprvé vyzkouší roli lídra

19. 3. 2017, 21:23

Pojede teprve čtvrtý velký závod na silnici a hned si vyzkouší roli lídra! Ondřej Cink dostal na základě výborných výsledků v úvodu sezóny důvěru svého týmu a do etapového závodu Kolem Katalánska jde jako lídr formace Bahrain Merida!

cinklidrkata

„Poprvé si zkusím roli lídra! No, všechno to jde nějak rychle! Ale kdy jindy, než teď,“ napsal Ondra na svůj facebookový profil.

Formu ukázal na těžkém závodě Kolem Andalusie, kde v únoru skončil ve skvělé konkurenci elitních vrchařů celkově devátý. Na Strade Bianche byl při své klasikářské premiéře osmnáctý.

„Ondřej ukázal, že může být velmi úspěšný v časovkách i těžkých horských etapách, takže bude naším lídrem s cílem bojovat o co nejlepší výsledek v celkovém pořadí,“ prohlásil sportovní ředitel Bahrain Merida Harald Morscher.

jimbkatal

K ruce by českému cyklistovi měli být v nejtěžších etapách především ostřílení borci Janez Brajkovič a Enrico Gasparotto.

Závod Kolem Katalánska má na programu už 97. ročník a na jeho dnešním startu budou celkem čtyři Češi. V dresu Quick-Step Floors uvidí fanoušci Petra Vakoče. Lídrem belgické stáje je Dan Martin.

„Tým by mu měl co nejvíc pomáhat, ale jsou tam i etapy, který by měly sedět Vakočovi a Brambillovi, takže i oni dva mají osobní ambice,“ prohlásil sportovní ředitel Geert Van Bondt.

V dresu německé stáje Bora-Hangsroge se představí Jan Bárta a v oranžových barvách CCC Sprandi pojede Jan Hirt, který by měl zabojovat o co nejlepší výsledek v celkovém pořadí.

Závod má na programu sedm etap a klíčová pro vývoj závodu může být už úterní těžká týmová časovka na 41,3 km. „Může sehrát klíčovou roli. Sice jsou tam pak dva dojezdy na kopec, ale když v týmové časovce ztratíte půl minuty, může být problém získat ty vteřiny zpátky,“ řekl sportovní ředitel Quick-Step Floors van Bondt.

contadnanicke

Alberto Contador (vlevo) i Dan Martin (vpravo) ukázali formu na Paříž-Nice.

Závod bude galapředstavením elitních vrchařů, z nichž by měl vzejít i celkový vítěz. K velkým favoritům patří Alberto Contador (Trek-Segafredo), Adam Yates (Orica-Scott), Rafal Majka (Bopra-Hangsrohe), Rohan Dennis (BMC) nebo Romain Bardet (AG2R).

Otázkou je, jak budou mít rozdělené role ve Sky. Svůj evropský debut v sezóně absolvuje Chris Froome, ale možná mu budou chybět závodní kilometry, protože jel jen Herald Sun Tour. Na celkové pořadí mohou jet i Geraint Thomas nebo Mikel Landa. Každopádně tam Sky posílá výborné časovkáře a v týmové časovce mohou získat důležitý náskok.

Přehled jednotlivých etap najdete ZDE, startovní listinu ZDE.

Oficiální web závodu, facebook, twitter, instagram.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.