SuperCycling.cz

Cink i Hirt útočili, ale královskou etapu ovládl Pozzovivo

15. 6. 2017, 22:09

Český fanoušek musel při sledování královské etapy závodu Kolem Švýcarska zaplesat, protože byli hodně vidět Češi. Ondřej Cink (Bahrain Merida) i Jan Hirt (CCC Sprandi) byli hodně aktivní a i když nakonec na ty nejvyšší příčky nedosáhli, zaslouží pochvalu.

ondravyfulsanej

Etapu, jejíž závěr poznamenal hustý liják, vyhrál Ital Domenico Pozzovivo (AG2R) a oblékl žlutý dres lídra, i když má úplně stejný čas jako druhý Damiano Caruso z BMC.

Ondra Cink jel celý den v úniku desetičlenné skupiny. „Byl to náš plán. Cítil jsem se dobře, tak jsem do toho šel. Byl to hrozně těžký den, a když k nám přijela skupina s naším lídrem Ionem (Izagirrem), snažil jsem se mu co nejvíc pomoci a bojoval jsem až do konce,“ prozradil Cink.

V závěrečném stoupání na Albulapass z vedoucí skupiny zaútočil Michael Woods, kterého se vydal stíhat Cink. V tu samou chvíli ze skupiny favoritů začal atakovat Hirt a necelých 20 km před cílem dorazil k Cinkovi. Chvíli jeli spolu, pak měl více sil Hirt, ale zanedlouho byl i on pohlcen favority.

pirtocisvycar

Nejvíce sil měl v závěru Pozzovivo, jenž do cíle přijel v lijáku o 4 vteřiny před trojicí Costa, Izagirre, Fränk.

„Po těžkém Giru je obrovský úspěch, že se mi povedlo vyhrát tak náročnou etapu. Je vidět, že mi ještě forma vydržela,“ jásal Pozzovivo, jenž však těžko bude moci pomýšlet na celkové prvenství. Tenhle maličký Ital rozhodně není žádný časovkář a právě časovkou na 29 km závod v neděli vyvrcholí.

Hirt i Cink dorazili do cíle královské etapy hned za sebou na 18. resp. 19. místě, oba s mankem 2:22 min. „Ion to zvládl výborně a skončil v top 3,“ pochválil španělského kolegu Izagirra Cink. „Pro mě je umístění v top 20 dobré. Celý tým jel skvěle a zítra to budeme zkoušet znovu,“ řekl Cink.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.