Cink dál překvapuje. Po časovce skočil do top 10!

18. 2. 2017, 13:30

Člověk se nestačí divit, jak Ondřej Cink válí na závodě Kolem Andalusie. Jede druhý velký silniční závod v kariéře a po dvou excelentních dnech v horách šokoval i v těžké časovce na 12 km. Při své časovkářské PREMIÉŘE skončil 15!

cimbaaaaal

Na vítěze, úřadujícího mistra Belgie a vicemistra Evropy z roku 2016 v této disciplíně, Belgičana Victora Campenaertse (LottoNL-Jumbo), ztratil jen 39 vteřin. Byl nejlepším z týmu Bahrain-Merida a průběžně je už devátý!

„Byla to moje první časovka v životě. Vůbec jsem takový výsledek nečekal. Je to bláznivé, ale jsem strašně šťastný,“ přiznal Cink.

Izagirre po pádu odstoupil

Smůlu měl jeho stájový kolega Ion Izagirre, který po 4,5 km spadl, sedřel se, narazil si bok a musel ze závodu odstoupit. Před časovkou figuroval na 4. místě průběžného pořadí. Vyšetření v nemocnici naštěstí neprokázalo žádné zlomeniny a Izagirre se prý za pár dní vrátí zpět.

Před závěrečnými dvěma dny je Cink devátý, hned za ním je stájový kolega Javi Moreno. Na cyklisty čekají ještě dvě těžké etapy v kopcích, i když největší stoupání jsou na programu v první polovině etap. Pokud Cink vydrží i poslední dva dny, má na dosah životní silničářský výsledek!