SuperCycling.cz

Cink byl znovu v úniku, vyhrál vrchařskou prémii

20. 1. 2017, 07:22

Ondřej Cink ukazuje, že jeho přestup na silnici rozhodně nebyl žádným výkřikem do tmy. Ve 4. etapě závodu Tour Down Under byl Čech z týmu Bahrain-Merida znovu vidět, když jel v úniku dne a vyhrál jednu vrchařskou prémii. Z etapového vítězství, již třetího, se radoval ve spurtu domácí Caleb Ewan.

kimbaueeeee

Závodník týmu Orica-Scott ukázal ve spurtu vedoucí skupiny znovu nejrychlejší nohy. Vyvezl se za dvojicí závodníků Sky a na konci dlouhé cílové rovinky do mírného kopce měl nejvíce sil. Stejně jako včera vyhrál před Peterem Saganem, třetí tentokrát skončil Danny van Poppel ze Sky.

„Znovu musím poděkovat celému týmu. Každé z těch mých vítězství patří i jim,“ přiznal Ewan. „Spurt byl hodně dlouhý a těžký a jsem rád, že to znovu vyšlo. Skvělou práci pro mě na posledním kilometru odvedl Daryl Impey. Nepanikařil jsem a dopadlo to výborně. Lepší start do nové sezóny jsem si snad ani nemohl představit,“ dodal australský sprinter.

zastenkalib

Jak už bylo zmíněno, stejně jako ve 2. etapě byl vidět Ondřej Cink. A znovu zkusil únik krátce po startu. Byl v něm s Australanem Cameronem Meyerem (UniSA-Australia) a Novozélanďanem Jackem Bauerem z Quick Stepu. Blýskl se vítězstvím na vrchařské prémii na Checker Hill, kde si v kopci neohroženě nastoupil a před špalíry fanoušků si bezpečně dojel pro vítězství. V soutěži vrchařů je teď čtvrtý.

Chvíli jel dokonce virtuálně v dresu lídra, protože do etapy vyrážel s mankem 57 vteřin na Richie Porteho a únik měl v jednu chvíli skoro dvě minuty k dobru. Ale BMC to mělo ve spolupráci s Orikou pod kontrolou a únik vzal podle očekávání za své.

Cink odpadl jako první asi 55 km před cílem a vrátil se v klidu do pelotonu. Jako poslední vydržel z trojice uprchlíků na čele Bauer, asi 4 km před cílem byl dostižen i on.

Ale Ondra Cink zaslouží znovu velikou pochvalu. Dává o sobě vědět i v silničářském světě, což českého fanouška může jen těšit.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.