SuperCycling.cz

Froome: Vítězství jsem nečekal, ale mám na čem stavět

22. 2. 2015, 17:31

Poté, co v sobotu oblékl červený dres lídra, si už britský lídr týmu Sky Chris Froome prvenství v závodě Kolem Andalusie sebrat nenechal. Závěrečná etapa, kterou ovládl ve spurtu Španěl Juan Lobato, už žádné změny v pořadí nepřinesla. Celkově druhý skončil Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), třetí Beňat Inxausti z Movistaru.

Chris Froome

Chris Froome

„Poslední etapa rozhodně nebyla tak jednoduchá, jak jsem si myslel,“ řekl Froome. „Foukal silný vítr, jelo se ostře. Ale kluci mě perfektně chránili a podporovali po celý závod a je pro mě potěšením, že jsem pro ně tohle vítězství vybojoval,“ dodal.

Pro Frooma šlo o první závod sezóny. „Nemohl jsem si ho představit lépe. Žádné vítězství se nerodí lehce a tady jsem ho moc nečekal. Ale ukazuje se, že mám na čem stavět, i když mě směrem k Tour de France čeká ještě spousta práce. Hlavně chci zůstat zdravý. Doufám, že se mi budou vyhýbat zranění a postupně budu budovat formu,“ uvedl Froome, jenž po závodě děkoval manželce a kolegům ze Sky. „Oni mě dostali do pozice, že jsem byl schopen vyhrát. Je krásné mít za sebou takové lidi.“

chris a alberto 2

Chris Froome a Alberto Contador.

Froome nyní bude trénovat a jeho dalším startem je Tirreno-Adriatico (od 11. března). Tam se střetne se všemi svými největšími rivaly, kteří by měli jet Tour de France: Contadorem, Nibalim a Quintanou. „Bude to další těžký závod a další šance otestovat formu,“ uvedl britský vítěz Kolem Andalusie.

Závěrečnou etapu vyhrál ve spurtu Juan Lobato z Movistaru, který naprosto dominoval závěrečnému spurtu do kopce a připsal si už druhý triumf v závodě. Na začátku sezóny má 26letý Španěl skvostnou formu: jedno vítězství vybojoval na Tour Down Under, byl druhý na Almerii a v Dubaji skončil v etapách dvakrát třetí a stejné místo vybojoval i v konečném pořadí.

lobato vyhral zaver anda

Juan Lobato a jeho suverénní vítězství.

„Nikdy nemůžete říct, že jste vyhráli snadno,“ přiznal po vítězství Lobato. „Ale kluci to pro mě udělali daleko snazší. V závěru to byl na větru nervózní boj o pozice. Řekl jsem Gorkovi (Izagirre), aby mě držel na co nejlepší pozici, dokud vydrží a pak už jsem za to vzal já. Vyrazil jsem ve správnou chvíli a získal jsem pár metrů k dobru,“ popisoval Lobato.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    22. 2. 2015, 22:20 (před 6 roky)

    Leo říkal, že měl ze začátku problém s tím vedrem. Je vidět, jak je Sky silný, Alberto podle mě trochu dojel na horší tým.

  • Radek Pokorný
    22. 2. 2015, 21:45 (před 6 roky)

    Opět musím vyzdvihnout tým Sky, čtyři jeho borci v elitní desítce celkově. A v dalším současně jetém závodě válejí Thomas a Porte. Trošku za očekáváním zůstali v Ománu Poels a náš Leo.