SuperCycling.cz

Froome ovládl časovku, Bárta těsně za desítkou

8. 6. 2014, 15:19

Obhájce loňského vítězství, Brit Chris Froome z týmu Sky, vstoupil do letošního ročníku Critérium du Dauphiné prvenstvím. Prolog - časovku na 10,4 kilometru v Lyonu - vyhrál náskokem 8 vteřin před Španělem Albertem Contadorem (Tinkoff-Saxo).

Chris Froome dominoval úvodu Dauphiné.

Chris Froome dominoval úvodu Dauphiné.

Nejlepší z kvarteta Čechů, kteří startují v závodě, byl podle očekávání úřadující mistr republiky v časovce Jan Bárta (NetApp-Eundura). Podal velmi dobrý výkon a obsadil 11. místo se ztrátou 13 vteřin na vítěze, ale ve stejném čase, jako třeba další z favoritů Ital Vincenzo Nibali (Astana).

Bártův stájový kolega Leopold König vstoupil do Dauphiné rovněž výborně - 21. místo s mankem 17 vteřin. Zdeněk Štybar (Omega Pharma-Quick Step) skončil 70. (+41 s) a třetí z NetAppu František Paďour byl 146. (+1:19 min.).

„Dobrý začátek, ale nejdůležitější je mít žlutý dres na konci,“ komentoval vítězství Froome. „Skvělý výkon Alberta. Pro nás ideální. Všechen tlak teď bude na Sky, oni budou muset sjíždět úniky,“ pochvaloval si na Twitter majitel stáje Tinkoff-Saxo Oleg Tinkov.

Výsledky časovky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.