SuperCycling.cz

Černý skončil třetí na závodě ve Francii

10. 6. 2018, 21:16

V poslední etapě závodu Ronde de I’Oise UCI 2.2 ve Francii se Josef Černý z týmu Elkov Author dokázal díky aktivitě celého týmu v čele s Jiřím Polnickým posunout v konečném hodnocení o příčku výše a skončil na celkovém 3. místě.

blackcerny

Poslední etapa se hned od samého začátku jela opět ve velmi vysokém tempu. Prvních devadesát kilometrů neklesl průměr pod 45 km/h a týmy se po celou dobu snažily nastupovat do neúspěšných úniků.

Po devadesáti kilometrech odjel Honza Bárta a k němu se postupně připojilo dalších pět závodníků. Ti si vytvořili maximální náskok 2:15. Jejich snaha však byla kontrolována především týmem Joker Icopal vedoucího Nora Evensena. Postupně tak ukrajovali z náskoku, až byl únik tři kilometry před cílem dostižen.

V tu chvíli přišla řada na Elkov Author, který rozjel na čele svou poziční jízdu. V závěru se na čelo závodu dostal Jiří Polnický, který rozjel tak vysoké tempo, že se za ním udrželo pouze dalších 20 jezdců včetně Josefa Černého.

titymyuwhi

Ten nakonec projel cílovou páskou na 17. místě, ale vzhledem k tomu, že druhá skupina chytila ztrátu pěti vteřin, tak se posunul v celkovém hodnocení na skvělé třetí místo.

„Z celkového umístnění na pódiu mám radost. Je to opět podtržené prací celého týmu. Bohužel jsem se o tom dozvěděl až na cestě zpět domů, takže jsem se vlastně na pódium dnes nepodíval,” přiblížil Josef Černý, který obsadilo ve 3. etapě 2. místo. Elkov Author navíc skončil druhý v konečném hodnocení týmů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.