SuperCycling.cz

Cavendishe brzdí virus, dá si pauzu

30. 8. 2018, 16:17

Mark Cavendish si musí dát nucenou pauzu. Zevrubné lékařské vyšetření totiž v jeho těle potvrdilo Epstein-Barr virus, který způsobuje mononukleózu. Tu prodělal v loňském roce.

cavvkaaa

„Celou sezónu se necítím dobře. I když čísla z tréninku nejsou špatná, cítil jsem, že něco není v pořádku,“ uvedl závodník stáje Dimension Data, jemuž po sezóně končí smlouva.

Rodák z ostrova Man jel naposledy před měsícem jednorázovku Prudential RideLondon-Surrey Classic, kde skončil dvanáctý. Předtím absolvoval část Tour, ale byl diskvalifikován kvůli překročení limitu v 11. etapě.

Měl startovat na mistrovství Evropy v Glasgow, ale svou účast zrušil kvůli zmíněným problémům. A v den oznámení nucené pauzy zrušil i svůj start v závodě Kolem Británie, který začíná 2. září. Hvězdou sestavu v čele s Chrisem Froomem a Geraintem Thomasem tam nominoval Sky.

Po nalezení viru lékaři Cavendishovi doporučili netrénovat a dát se stoprocentně dohromady. „Jsem rád, že konečně vím, na čem jsem. Dopřeju si čas, abych byl úplně v pořádku a mohl začít trénovat i závodit bez omezení,“ uvedl 33letý britský cyklista, majitel 146 profesionálních vítězství.

Pro Cavendishe to v podstatě znamená konec sezóny, protože na mistrovství světa by vzhledem k těžké trati šité na míru elitním vrchařům stejně nejel.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.