SuperCycling.cz

Cavendish už vítězí v barvách Dimension Data

9. 2. 2016, 06:48

Prvního vítězství v novém týmu Dimension Data for Qhubeka se dočkal britský cyklista Mark Cavendish. V Dubaji mu ve spurtech s Kittelem a spol. nebylo souzeno, ovšem v úvodní etapě závodu Kolem Kataru si vše vynahradil. Hromadný dojezd ovládl před italskou dvojicí Modolo, Guardini.

cav-vyhrava-dubajji

Peloton se na větru v závěru roztrhal, jak už to v Kataru bývá zvykem, ovšem jihoafrický tým ve prospěch svého lídra pracoval spolehlivě. Ve vedoucí skupině měl kromě Cavendishe ještě Boassona Hagena a Farrara.

Nechyběli tam elitní sprinteři kalibru Kristoffa, který měl k ruce další tři kolegy z Kaťuši, ale Cavendish to zvládl nejlépe. O vítězství nakonec spurtovalo 16 lidí. Díky bonifikacím na rychlostních prémiích Cavendish vede o osm vteřin před Modolem.

cav dimen 2

„Hodně jsme si věřili,“ přiznal vítěz etapy a lídr závodu. „Byl to dlouhý a tvrdý den, ale zvládli jsme to dobře. Plán byl zkusit etapu na mě a dovézt tam i Edvalda (Boasson Hagen), který by měl jet na celkové pořadí. Tyler (Farrar) měl defekt ve špatném místě a stálo ho spoustu sil dostat se zpátky, aby mi pomohl, ale dokázal to,“ popsal Cavendish.

„Kluci mi v závěru hodně pomohli. Zavěsil jsem se za Kristoffa a když přišla těsně před cílem mírná zatáčka doprava, nacpal jsem se ke straně a věděl jsem, že už mě nikdo neskočí. Dopadlo to výborně a je skvělé, že tam byl i Edvald, který by měl být v pořadí i po středeční časovce,“ dodal závodník stáje Dimension Data for Qhubeka.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.