SuperCycling.cz

Cavendish to dokázal! Díky skvělému týmu vyhrál v Dubaji

7. 2. 2015, 15:22

Tým Etixx-Quick Step v sestavě s  Petrem Vakočem potvrdil na závodě Dubai Tour svou dominanci, když famózním způsobem zrežíroval závěrečnou etapu. Na jejím konci se ve spurtu radoval z prvenství Mark Cavendish, a protože jeho rival John Degenkolb skončil až devátý, stal se Brit díky desetivteřinové bonifikaci i celkovým vítězem.

Mark Cavendish právě vyhrává poslední etapu Dubai Tour.

Mark Cavendish právě vyhrává poslední etapu Dubai Tour.

„Jsem v sedmém nebi. Můj tým odvedl neuvěřitelnou práci,“ rozplýval se Cavendish. „Zasloužili jsme si vyhrát. Byli jsme jediný tým, který jel celý týden. Byl jsem trochu naštvaný, že některé týmy sem přijedou a vůbec nezávodí,“ řekl cyklista týmu Etixx-Quick Step, který se stal historicky druhým vítězem Dubai Tour po Tayloru Phinneym z premiérového ročníku 2014.

Očekávaný scénář závěrečné krátké rovinaté etapy se potvrdil. Došlo na únik, v němž byli Oss (BMC), Mancebo (Skydive Dubai), Canola (UnitedHealtcare), Paterski (CCC Sprandi) a Boaro (Tinkoff-Saxo). Peloton je v závěru pohltil a zanedlouho nastoupil neporazitelný vláček týmu Etixx-Quick Step.

Výborný výkon opět předvedl Petr Vakoč, který zvolnil až v samém závěru, protože pak už se aktivity chopili jiní členové jeho týmu: Wisniowski, Martin, Sabatini a jako poslední zůstal s Cavendishem Renshaw. Právě Renshaw odvedl fantastickou práci, když Cavendishe ještě odvezl z balíku a Brit získal nepatrný náskok. Závěr měl pod kontrolou, ještě se dvakrát stihl otočit a slavil prvenství před Vivianim a Lobatem.

cav dava rozhovor dubaj

„Neměl jsem moc práce, tým za mě udělal skoro všechno. Kluci byli neskuteční a ten modrý dres patří všem,“ říkal Cavendish. „Závěr byl hrozně rychlý. Najednou se tam udělala díra, tak jsem začal spurtovat dřív. Dnes to nebylo vítězství Marka Cavendishe, ale Etixx-Quick Step,“ chválil kolegy.

„Je to moje třetí letošní vítězství, Gianni Meersman vyhrál závod v Austrálii, takže hned na začátku sezóny to vypadá, že se můžeme těšit na další úspěšný rok z pohledu týmu. Já jsem nadšený z třetího vítězství v etapovém závodě mojí kariéry. Je to znamení dobré formy,“ prohlásil Cavendish. Do dneška vyhrál etapáky Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk v Nizozemsku (2012) a Kolem Kataru (2013).

Petr Vakoč obsadil v etapě 119. místo (+2:59), celkově mu patří 70. příčka (+9:02). Po celý závod však odváděl fantastickou práci. „Dnes jsme do toho šli s tím, že Cav má velkou šanci vyhrát etapu i celkově. Nesnažili jsme se získat vteřiny na prémiích, ale vše jsme vsadili na cíl,“ řekl Petr pro Supercycling.cz.

„Etapa byla hodně rychlá, jelo se prakticky celou dobu. Nejdřív začal tahat Verona se dvěma závodníky Giant-Alpecin a asi v polovině etapy jsem se přidal i já. Ti vpředu jeli hodně dobře, takže nám pak začal pomáhat i Movistar a Sky. Dojeli jsme je asi deset kilometrů před cílem a závěr už byl z našeho týmu na ostatních. Posledních pár kilometrů jsem jel v klidu a měl jsem ohromnou radost, když mi mechanik z doprovodného auta oznámil, že Cav vyhrál,“ prozradil Vakoč, který se zítra vrací domů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.