SuperCycling.cz

Cavendish přespurtoval Sagana, Wiggins upadl

17. 6. 2014, 18:33

Smutným hrdinou 4. etapy Kolem Švýcarska byla Brit Bradley Wiggins, jedna z velkých hvězd závodu. Lídr formace Sky spadl 26 kilometrů před cílem po kolizi s Polákem Maryczem a v cíli měl ztrátu skoro 12 minut. Etapu vyhrál Wigginsův krajan Mark Cavendish, který přespurtoval Petra Sagana i další rivaly v hromadném dojezdu.

Mark Cavendish to měl perfektně načasované a nedal soupeřům šanci.

Mark Cavendish to měl perfektně načasované a nedal soupeřům šanci.

Roman Kreuziger zůstává průběžně osmý, etapu dokončil v klidu ve stejném čase jako vítěz a byl klasifikován na 43. místě. Žlutý dres lídra udržel Cavendishův stájový kolega z Omega Pharma-Quick Step, Němec Tony Martin.

Etapu podle očekávání rozhodl závěrečný spurt. Sagan začal narozdíl od úterní etapy sprintovat dost brzy a pak mu došly síly. Na poslední stovce se přes něj přehnal Cavendish a nakonec i Španěl Lobato z Movistaru.

„Ten sprint byl proti větru, takže to nebylo snadné. V pelotonu vládl velký chaos, řada týmů se cpala dopředu. Mark Renshaw mě tam dobře vyvezl a čekal jsem do poslední chvíle. Načasoval jsem to dobře a na poslední dvoustovce jsem měl dost sil,“ řekl Cavendish, který vybojoval deváté vítězství sezóny.

wiggo na zemi

Bradley Wiggins na zemi. Tady jeho naděje skončily.

Jak už jsme zmínili, smolařem etapy se stal Wiggins. Po pádu sice nasedl na kolo, ale protože se v závěru jelo pekelně rychle, neměl potlučený šanci peloton dojet. Nakonec se zabandážovaným kolenem dojel, byl klasifikován na předposledním 165. místě se ztrátou 11:55 min. Polák Marycz, který spadl s ním, přijel ještě o tři minuty později.

Výsledky 4. etapy ZDE

Průběžné pořadí ZDE

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.