SuperCycling.cz

Cavendish jede Milán-San Remo i se zlomeným žebrem

16. 3. 2018, 07:20

Mark Cavendish se nakonec přece jen objeví na oblíbené klasice Milán-San Remo, jejíž 109. ročník se jede v sobotu. I přesto, že si při pádu v týmové časovce na úvod Tirrena zlomil žebro.

kavkaa

„Rozhodně nejsem v kondici, abych pomýšlel na vítězství, ale nechtěl jsem o závod přijít. Je to taková moje srdcovka a věřím, že když pojedu, bude to další dobrá zkušenost k tomu, abych tam mohl v budoucnu zase bojovat o prvenství,“ řekl cyklista stáje Dimension Data.

Se zlomeným žebrem to asi nebude žádný med. Zvlášť proto, že slavná Primavera měří bezmála 300 kilometrů. Ale nejede se po kostkách, tam byl Cav trpěl tisíckrát víc a asi by to nedal.

„I přes bolest jsem byl schopen trénovat a jsem přesvědčen, že tam budu platným členem. Konzultoval jsem start i s lékaři a dovolili mi to. Doufám, že budu schopen kolegům pomoci,“ dodal Cavendish. Lídrem jeho týmu bude Nor Edvald Boasson Hagen.

jestqkavani

Cavendish na Milán-San Remo startovat nepřetržitě od roku 2009 a právě hned při své premiéře dokázal první Monument sezóny vyhrát.

„Jsme rádi, že Marka budeme mít k dispozici. Je to pro něj speciální závod. Letos má bohužel zatím hodně smůly. Spadl kromě Tirrena i v Abú Zabí, ale i se zraněním mohl naštěstí od středy s týmem trénovat,“ uvedl sportovní ředitel Dimension Data Roger Hammon.

Na startu se letos neobjeví žádný Čech. Ale startovní listina se hemží hvězdnými jmény: obhájce prvenství Michal Kwiatkowski (Sky), Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), Greg van Avermaet (BMC), Arnaud Démare (FDJ) - vítěz z roku 2016, André Greipel (Lotto Soudal), Michael Matthews (Sunweb), Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) nebo Vincenzo Nibali (Bahrain Merida). Ti všichni určitě mohou pomýšlet na vítězství.

sanremoprofilyyyyy

Na cyklisty čeká téměř 300 km klasické trasy a 7 hodin v sedle. O Primaveře se často říká, že je z klasik nejlehčí, ale zároveň nejtěžší na vítězství. Na trati jsou klasické kopce závodu: Passo del Turchino, Capo Mele, Capo Cervo a Capo Berta, následně Cipressa (5,6 km, 4,1%) a často klíčový kopec Poggio (3,7 km, 3,7%), jehož vrchol je pouhých 9 km před cílem.

Startovní listinu najdete ZDE, oficiální web závodu ZDE.

Přímý přenos vysílá např. Eurosport 2 od 14.30 hod.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.