SuperCycling.cz

Časovky: Na Paříž-Nice vyhrál Poels, na Tirrenu BMC

8. 3. 2018, 07:04

Wout Poels ze Sky vyhrál časovku na 18 km, kterou byla 4. etapa závodu Paříž-Nice. Roman Kreuziger obsadil 33. místo se ztrátou 1:16 min. I na Tirrenu se jela časovka. Závod tradičně začínal týmovou časovkou, kterou ovládlo podle očekávání BMC.

poutswols

Poels dal vítězstvím alespoň trochu zapomenout na těžké dny, které teď zažívá jeho tým kvůli problémům s případy Wigginse a Frooma. Časovku do St. Etienne zvládl o 11 sekund rychleji než druhý Marc Soler z Movistaru. Třetí byl Julian Alaphilippe z Quick-Stepu.

„Byla to poměrně těžká časovka, zvláště kvůli stoupání na začátku. Ale mně hodně vyhovovala,“ řekl Poels, který odmítl nějak sáhodlouze komentovat atmosféru ve Sky těchto dní. „Soustředím se na závody. A samozřejmě stojím za Davem Brailsfordem i týmem,“ dodal.

Kreuziger příliš spokojen nebyl. „Moc mi ta časovka nesedla. Cítil jsem tah, ale ne v pozici, takže jsem musel jít hodně ze sedla a dost jsem tím ztratil,“ přiznal.

V pořadí si pohoršil o 12 míst na 19. pozici, naopak jeho kolegové z Mitchelton-Scott Simon Yates a Esteban Chaves obsadili 10. a 11. místo a stejně jsou na tom teď i v celkovém pořadí. „Zajeli oba výborně. Pořád se všichni tří víceméně držíme v pořadí a uvidíme, co přinesou nadcházející těžké dny,“ dodal Kreuziger.

Další triumf BMC

Na úvod 53. ročníku Tirreno-Adriatico se ve středu jela týmová časovka na 21,5 km v Lido di Camaiore. BMC ovládlo na Tirrenu úvodní týmovou časovku už potřetí v řadě za sebou. Druhý Mitchelton-Scott zaostal o 4 vteřiny, třetí Sky o 10. Zdeněk Štybar byl s Quick-Stepem čtvrtý (+15 s), Leopold Köonig ztratil s Bora-Hansgrohe na 7. místě půl minuty.

bmcjedvanma

„Tohle pro nás byl první cíl a pokaždé nám to udělá velkou radost,“ řekl Damiano Caruso z BMC, jenž projel cílem jako první a poveze dres lídra. „Měli jsme dobré počasí, takže to bylo hodně rychlé. Týmová spolupráce fungovala dokonale, máme tu opravdu skvělé časovkáře,“ dodal.

„Jsme v Itálii a pokaždé tu rád závodím. Když tu nemáme Richie Porteho, asi bude těžké bojovat o celkové vítězství, ale uvidíme, co přinesou další dny. Je tu několik etap, které by měly sedět Gregovi van Avermaetovi a já bych rád zabojoval o celkové pořadí,“ prozradil italský lídr z BMC.

damjanooo

Cavendish skončil

Jedním ze smutných hrdinů časovky byl Mark Cavendish z Dimension Data. Skončil totiž na zemi, přivodil si četné odřeniny a do cíle přijel s více než 6minutovou ztrátou na čas BMC. Tým ho odvezl na preventivní vyšetření do nemocnice a doufal, že bude moci dnes startovat, ale jury ho ze závodu kvůli překročení limitu diskvalifikovala.

Rentgen navíc ukázal zlomené žebro, takže Cavendishe čeká nucená pauza.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.