SuperCycling.cz

Campenaerts mistrem Evropy v časovce, Bárta třináctý

8. 8. 2018, 22:17

Belgičan Victor Campenaerts potvrdil roli jednoho z favoritů a v Glasgow se stal mistrem Evropy v časovce. Stříbro bral Španěl Jonathan Castroviejo a bronz Němec Maximilian Schachmann.

lotovyhrakkk

Z dvojice českých reprezentantů skončil Jan Bárta třináctý, když na trase dlouhé 45,7 km ztratil na vítěze 1:56 min., úřadující mistr republiky Josef Černý obsadil 17. místo (+2:28).

„Byla to taková zvláštní časovka; doprava, doleva, nahoru, dolů, do toho se měnilo počasí. Mně začalo pršet až tady v cíli, pro některé ostatní to bylo asi ještě horší a měli to více na mokru,“ řekl Bárta.

Černý přiznal, že čekal o něco lepší výsledek, než konečné 17. místo. „Nějak jsem se nemohl dostat do tempa. Trať mi úplně nesedla, určitě jsem nejel tak excelentní časovku jako na mistráku, takže asi proto nejsem úplně spokojený, protože vím, že by to mohlo být lepší,“ řekl Černý.

barta s cernymss

„Ale rozjel jsem se před nedělním závodem a aklimatizoval na zdejší počasí. Když jsme teď s týmem jeli etapák ve Francii, bylo tam pořád přes 30 stupňů, tak v silničním závodě tady to snad bude ještě lepší,“ doufal Černý.

V neděli chce pomoci lídrovi českého týmu Zdeňku Štybarovi. „Taktiku ještě budeme probírat, až tady budou všichni kluci, ale věřím, že budeme bojovat o medaile,“ dodal Černý.

Nejspokojenějším mužem byl mistr Evropy Campenaerts, závodník týmu Lotto Soudal, jenž je úřadujícím šampiónem Belgie v časovce. Castrovieja porazil o 63 setin a obhájil titul.

„Jsem šťastný, že se mi to povedlo. Nikdy jsem nevyhrál časovku velkým časovým rozdílem, ale 63 setin, to je moje druhé nejtěsnější vítězství,“ prozradil.

„Jel jsem naplno všude, kde to šlo, ale trenér mě varoval, abych byl opatrný v zatáčkách. Trasu jsem dobře znal, najížděl jsem ji asi šestkrát. V posledních kilometrech pršelo dost a musel jsem najít správnou rovnováhu mezi ideálním tempem a možným rizikem. Naštěstí měl podobné počasí i můj rival Castroviejo, takže jsme jeli ve vyrovnaných podmínkách,“ dodal mistr Evropy.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.