SuperCycling.cz

Cavendish řádil v Turecku

4. 5. 2014, 19:08

Mark Cavendish se stal fenoménem závodu Kolem Turecka, ač celkové vítězství slavil jeho krajan Adam Yates v barvách australské formace Orica GreenEDGE. Britský rychlík ze stáje Omega Pharma-Quick Step vyhrál ve spurtu hned čtyři etapy včetně té závěrečné.

Mark Cavendish (vpravo) byl v Turecku jasným králem spurtů.

Mark Cavendish (vpravo) byl v Turecku jasným králem spurtů.

„Tým odváděl skvělou práci,“ chválil kolegy Cavendish. Určitý podíl na jeho úspěších má i jediný Čech na startu Petr Vakoč, jenž si v každé z etap odvedl svou práci a celkově skončil na 133. místě.

„Všechno šlo podle plánu. Fungovali jsme jako jeden tým a myslím, že po čtyřech vítězstvích na tomto závodě jsem definitivně zpátky,“ prohlásil Cavendish. Kromě čtyř etapových triumfů byl jednou druhý a jednou třetí, navíc do cíle dovezl zelený dres pro vítěze bodovací soutěže.

cav turecko 1

Cav se s Tureckem loučil stylově, ovládl i poslední etapu.

„Můžu být maximálně spokojen. Tenhle závod byl sice jen přípravou, ale forma je opravdu dobrá. Jsme dokonce napřed, než kde jsme chtěli být touto dobou,“ těšilo Cavendishe. Jeho dalším startem bude etapák Kolem Kalifornie od 11. května, pak má v plánu Švýcarsko a Tour de France, kde bude jedním z lídrů Omega Pharma-Quick Step. Bude se soustředit na dílčí úspěchy, na celkové by měl jet Kwiatkowski.

adam yates turecko

Adam Yates se stal nečekaným vítězem závodu.

Jednadvacetiletý Brit Adam Yates vyhrál v Turecku první etapák kariéry během prvního roku v profipelotonu. Základ k vítězství položil v obou nejtěžších etapách. Jednu vyhrál, ve druhé těsně prohrál s Taaramaem. „Do poslední etapy to byl poměrně velký stres, protože jsem měl minimální náskok. Kdyby přišel defekt nebo pád, mohl jsem vítězství ztratit. Jsem rád, že to dopadlo dobře,“ přiznal Yates.

Konečné pořadí:

1. Adam Yates (Brit./Orica GreenEDGE) 30:26:22 hod.

2. Rein Taaramae (Est./Cofidis) +5 s

3. Romain Hardy (Fr./Cofidis) +39

4. Davide Formolo (It./Cannondale) +40

5. Davide Rebellin (It./CCC Poslat) +44

6. Juan José Cobo (Šp./Torku Sekerspor) +45 s

...

133. Petr Vakoč (ČR/Omega Pharma-Quick Step) +1:01:20 hod.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.