SuperCycling.cz

Bravo! Roman Kreuziger vyhrál v Coloradu etapu!

23. 8. 2015, 13:20

Roman Kreuziger vyhrál po úniku šestou etapu závodu USA Pro Challenge v Coloradu, když v závěrečném spurtu porazil Španěla Javiera Megiase. Český cyklista týmu Tinkoff-Saxo tak slavil profesionální vítězství po více než dvou letech. Jeho dosud posledním triumfem bylo prvenství na Amstel Gold Race v dubnu 2013.

romca-nahoru-colo

„Je to opravdu hezký pocit zase zvednout ruce nad hlavu,“ řekl Kreuziger, jenž jel skoro celý den v úniku. „Od vítězství na Amstelu uplynula docela dlouhá doba, takže si to užívám,“ dodal.

Tým Tinkoff-Saxo v Coloradu přišel o šanci na výsledek v celkovém pořadí, nejlepším v celkové klasifikaci je třináctý Bruno Pires. „Proto jsme se zaměřili na etapové vítězství. V prvních dnech jsme tu všichni dost trpěli. Museli jsme se adaptovat na vysokou nadmořskou výšku, ale naše morálka byla pořád velmi vysoká. Já osobně jsem se cítil den ode dne líp. Dnes jsem byl hodně silný a byl jsem schopen jet dobře i v tom řídkém vzduchu. Pro mě i tým je skvělé, že jsme ten den zakončili vítězstvím,“ uvedl český cyklista.

roman dalsi colo

Radoval se po úniku šestičlenné skupiny, a i když rozhodně nepatří mezi žádné sprintery, závěr zvládl na jedničku. „Dobře jsme v úniku všichni pracovali. Pětadvacet kilometrů před cílem byl prudký kopec a dohodli jsme se, že místo ataků budeme spolupracovat. Byl to trochu risk, protože bylo jasné, že se rozhodne až v úplném finále. Věděl jsem, že něco musím vymyslet. Proto jsem to čtyři kilometry před cílem zkusil, šel se mnou Nathan Brown,“ popisoval.

Vedoucí dvojice měla pár metrů náskok před zbylou čtveřicí, která zůstala vzadu. V samém závěru však byli opět všichni pohromadě. Jako první nastoupil Španěl Mejias, Kreuziger se za ním na dlouhé rovince zkušeně vyvezl a dokázal se před něj dostat. „Začal jsem sprintovat asi 300 metrů před cílem a byl jsem překvapen, že jsem to urval. Je to důležité a tvrdě vybojované vítězství,“ dodal český cyklista Tinkoff-Saxo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.