Wiggins vyhrál časovku, Bárta čtvrtý a celkově devátý

14. 9. 2014, 19:42

Domácí favorit Bradley Wiggins ovládl podle očekávání časovku v Londýně závodu Kolem Británie, ale na vysněnou obhajobu celkového vítězství to nestačilo. Formu před mistrovstvím světa ukázal Jan Bárta, který na trase 8,8 km skončil čtvrtý a celkově obsadil velmi dobré 9. místo. Leopold König skončil v časovce 17., Karel Hník 72.

Nejlepší tři Kolem Británie: zleva druhý Michal Kwiatkowski, vítěz Dylan van Baarle a třetí Bradley Wiggins.

Časovka se jela v neděli dopoledne, odpoledne závod vyvrcholil krátkou etapou na okruzích v Londýně, která podle očekávání žádné změny v pořadí nepřinesla. Ve spurtu ji vyhrál Němec Kittel.

Naprosto nečekaným celkovým vítězem Kolem Británie se stal 22letý Nizozemec Dylan van Baarle (Garmin Sharp). Životní úspěch slavil hlavně díky tomu, že byl v 7. etapě v úniku trojice, která do cíle přijela o více než minutu rychleji, než peloton s favority. To se ukázalo jako rozhodující moment závodu. Celkově druhý skončil Polák Michal Kwiatkowski (OPQS), miláček domácích fanoušků Wiggins třetí.

wiggo casovka britn konec

Bradley Wiggins při časovce.

Nejlepším Čechem v závodě byl Jan Bárta, který po časovce skočil do top 10 a skončil devátý. Leopolda Königa připravil o lepší umístění defekt pod posledním kopcem sobotní etapy a vypadl z pořadí. Celkově mu patří 34. místo, Karel Hník startující v dresu stáje MTN-Qhubeka byl 24.

Wiggins jel časovku poprvé v kombinéze britského šampióna a v národních barvách byl vyveden i jeho speciál Pinarello. Byl spokojen, že v jízdě proti chronometru nenašel přemožitele. „Časovka v Londýně pro mě byla moc důležitá, byl to jeden z cílů. Samozřejmě i celkové pořadí, ale jsem třetí a to při obhajobě titulu není špatné. Byl to skvělý závod a jsem spokojen,“ prohlásil Wiggins.

Jeho dalším cílem je medaile z mistrovství světa v časovce. „Cítím se dobře, potvrdil jsem si tady formu, a i když ta časovka byla krátká, pojedu do Španělska s optimismem,“ dodal lídr formace Sky na závodě Kolem Británie.