SuperCycling.cz

Wiggins udržel v brutálním vedru vedení

14. 5. 2014, 11:23

Posledních šest kilometrů stoupání na cílový vrchol Mount Diablo odtáhl Bradley Wiggins sám, ale když v  závěru atakoval za úmorného vedra Australan Rohan Dennis a začalo se nastupovat, Wiggins už nebyl schopen zareagovat. V cíli byl devátý o dvacet vteřin za vítězem, přesto dál zůstává majitelem žlutého dresu.

Rohan Dennis to dokázal. První na Mount Diablo!

Rohan Dennis to dokázal. První na Mount Diablo!

„Za poslední dva roky jsem v takovém horku nejel,“ řekl Wiggins, který vede o 24 sekund před Dennisem, třetí Portugalec Machado z NetAppu ztrácí 1:05 min. „Jsem docela vyřízený, je to opravdu těžký kopec. Posledních 300 metrů se ještě zvedne. Byli jsme si ho projet před týdnem. Chtěl jsem držet co nejlepší pozici, neztratit a neexplodovat. Proto jsem se snažil jet pořád tempo. Díky klukům z týmu jsem to v tom vedru docela zvládl. Celkově to byl těžký den a je mi jasné, že to ve žluťáku bude těžké pořád,“ dodal Wiggins.

wiggins jede tempo tapa 3

Bradley Wiggins jel dlouho strojové tempo na čele.

Přiznal však jednu chybu: „Možná jsem trochu podcenil Rohana Dennise. V příštích etapách ho nesmíme spustit z očí,“ uvedl lídr týmu Sky.

Teploměr při etapě ukazoval průměrně 34 stupňů a v některých místech vystoupila rtuť ke čtyřicítce. „Vypil jsem toho za etapu strašně moc,“ prozradil Wiggins.  Zatímco on boj s horkem v rámci možností zvládl, někteří se hodně trápili. „Šílené vedro. Jet v tomhle 30 kilometrů do kopce, to je na hlavu,“ komentoval etapu britský spurtér Mark Cavendish.

machado tapa 3

Tiago Machado toho měl v cíli plné zuby.

Nečekaným vítězem se stal teprve 23letý závodník stáje Garmin-Sharp Rohan Dennis. K jeho největším dosavadním úspěchům patří druhé místo na letošním etapáku Circuit Sarthe ve Francii, vloni vyhrál v Kanadě Tour of Alberta. Na probíhajícím závodě Kolem Kalifornie se však už blýskl druhým místem v časovce a teď si připsal nejcennější úspěch.

„Vloni jsem se tady v etapě s cílem na Mount Diablo tři kilometry před cílem skoro zastavil. Najednou mi úplně došly síly. Tady jsem se cítil v pohodě, a když jsem dva kilometry před cílem viděl, jak řadu lidí chytají křeče, dodalo mi to motivaci,“ popsal Dennis, jenž se v samém závěru vydal za Britem Yatesem a na posledních sto metrech ho ještě stihl předjet spolu s dalšími dvěma závodníky. 

3. etapa (San Jose-Mount Diablo, 177 km):

1. Rohan Dennis (Austr./Garmin Sharp) 4:56:02     

2. Tiago Machado (Port./NetApp-Endura) +6

3. Lawson Craddock (USA/Giant-Shimano) +8     

4. Adam Yates (Brit./Orica GreenEdge)

5. Javier Acevedo Colle (Kol./Garmin Sharp) oba +11                    

6. Carter Jones (USA/Optum) +14

...

9. Bradley Wiggins (Brit./Sky) +20

 

Průběžně:

1. Bradley Wiggins 10:03:57

2. Rohan Dennis +24

3. Tiago Machado +1:05       

4. Lawson Craddock +1:21  

5. Adam Yates+2:10 

6. Peter Stetina (USA/BMC) +2:24

Podívejte se na závěr etapy na Mount Diablo:

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.