SuperCycling.cz

Wiggins na Švýcarsku skončil kvůli kolenu

18. 6. 2014, 12:52

Bradley Wiggins už nepokračuje v závodě Kolem Švýcarska. Lídr týmu Sky nenastoupil do 5. etapy kvůli následkům pádu z předchozího dne.

Bradley Wiggins se chce nachystat na domácí šampionát.

Bradley Wiggins se chce nachystat na domácí šampionát.

Ze hry vyřadilo zranění pravého kolene, na které po kolizi s Polákem Maryczem 20 km před cílem 4. etapy spadl. Etapu dokončil se ztrátou téměř 12 minut. Tým Sky nechtěl zranění blíže komentovat. „Bradley doufá, že bude rychle zpátky na kole, aby se stihl připravit na britský šampionát v časovce 26. července v Monmouthshire,“ stojí v prohlášení týmu.

Samotný Wiggins byl však daleko sdílnější. „Ještě jsem z toho pádu vyvázl celkem dobře, letos na to mám štěstí. Mám oteklou část pravého kolena a asi bych mohl nastoupit do etapy. Byl by to ale zbytečný risk, mohlo by se to zhoršit. Nechtěl jsem ohrozit start na národním šampionátu,“ řekl Wiggins, který je velkým favoritem na zisk titulu v časovce.

Dám si den volna a začnu se chystat na mistráky ve Walesu. Bradley Wiggins

Na Švýcarsku ho od začátku limitoval i zánět horních cest dýchacích a musel brát antibiotika. „Hlavním cílem pro mě byla páteční časovka, kde jsem si chtěl otestovat formu. Ale stejně bych kvůli tomu nebyl schopen podat stoprocentní výkon. Proto je lepší skončit a dát se dohromady,“ uvedl Wiggins. „Dám si den volna a začnu se chystat na mistráky ve Walesu,“ dodal muž, který na 99 procent nepojede v dresu Sky Tour de France a měl by startovat v Glasgowě na Hrách britského společenství. Za Anglii by měl jet silniční závod a možná i dráhovou stíhačku.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.