SuperCycling.cz

Wiggins myslí na obhajobu, v Británii jedou i tři Češi

7. 9. 2014, 09:28

Sir Bradley Wiggins bude největší hvězdou v neděli startujícího 11. ročníku závodu Kolem Británie a má jediný cíl: obhájit loňské vítězství. Na startu budou i tři Češi: Leopold König s Janem Bártou z NetAppu a v dresu MTN-Qhubeka zatím „hostující“ Karel Hník.

Bradley Wiggins na týmové prezentaci.

Bradley Wiggins na týmové prezentaci.

Wiggins, který povede tým Sky, věří, že je na tom s formou lépe, než při loňském vítězství. „Dlouho jsem nezávodil, ale od Her Commonwealthu jsem intenzivně trénoval,“ řekl Wiggins, který jel před týdnem po dlouhé pauze na rozjetí jednorázovku GP Plouay ve Francii.

„Věděl jsem delší dobu, že pojedu Kolem Británie, takže veškerá příprava směřovala k tomuto závodu a k časovce na mistrovství světa. Jestli vyhraju nebo ne, to je otázka, ale cítím se fakt dobře,“ prohlásil 34letý Brit.

wiggo s nobivari tovb

„Jediným cílem je vítězství a doufám, že mi pomůže časovka v Londýně. Ideální situace bude zůstat pár vteřin vzadu za nejlepšími v celkovém pořadí a v časovce to urvat, i když je krátká. Ale rychlá. Znám ten okruh velmi dobře,“ vzhlížel Wiggins k časovce, která se jede v předposlední den závodu a měří necelých 9 km.

Z českých cyklistů čeká velká premiéra v tomto závodě Hníka, zatímco König s Bártou už v Británii dvakrát startovali. Bárta tam byl v roce 2011 celkově třetí, König skončil dvakrát celkově v top ten (9. 2011, 10. 2012) a předloni navíc vyhrál etapu do Caerphilly.

hnik k tour of britain

Karel Hník v novém dresu. Z Etixxu zatím jen "hostuje".

„Dali jsme dohromady silný tým, který by měl být schopen bojovat o co nejlepší výsledky v každé etapě i celkovém pořadí,“ prohlásil bez dalších podrobností sportovní ředitel NetAppu Enrico Poitschke.

Lídrem stáje MTN-Qhubeka, v jejímž dresu pojede i Hník, bude zkušený Němec Linus Gerdemann. „Měl by se rvát o co nejlepší výsledek celkově, ale náš trainee (anglický výraz pro stážistu, kterým je Hník - pozn. aut.) je na tom taky dobře, takže i on může něco dokázat,“ uvedl sportovní ředitel týmu z JAR Michel Cornelisse.

Startovní listinu najdete ZDE:

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.