SuperCycling.cz

Wiggins králem časovky, celkovým vítězem Kristoff

2. 4. 2015, 20:06

Svůj poslední závod v duhovém dresu mistra světa za tým Sky zvládl Bradley Wiggins stylově. Na závěr etapáku De Panne-Koksijde ovládl časovku, celkové prvenství mu ale triumf nezajistil. To slavil Nor Alexander Kristoff ze stáje Kaťuša, který v závodě vyhrál všechny 3 klasické etapy a v časovce na 14,2 km skončil senzačně třetí.

Bradley Wiggins zajel časovku tak, jak se na mistra světa sluší.

Bradley Wiggins zajel časovku tak, jak se na mistra světa sluší.

Wiggins potvrdil roli velkého favorita a o 10 vteřin porazil Švýcara Künga z BMC, třetí Kristoff zaostal o 18 sekund. Díky vítězství se britský úřadující mistr světa v časovce posunul na konečné třetí místo.

„Už jsem tady jel poněkolikáté a ta časovka se mi vždycky líbila. Když jsem tu jel v roce 2002 poprvé, byla to jedna z mých prvních časovek na profesionální úrovni. A teď to byla zřejmě poslední na tomhle levelu,“ přiznal Wiggins.

„Moc jsem ji chtěl vyhrát. Přitom jsem se cítil strašně, ale myslím, že to bylo stejné pro všechny. Ráno jsme jeli etapu, startovalo se brzy a to pak není nikdo čerstvý,“ řekl Wiggins.

Měl radost, že skočil na pódium v celkovém pořadí a hlavně, že před klasikami Kolem Flander a Paříž-Roubaix cítí po kratší nemoci zase formu. „Jezdil jsem tady skoro pořád vpředu, tým mě chránil a ta závěrečná časovka byla dobrým testem,“ přiznal.

wiggo s lahvi de pane

Wiggo s lahvinkou pro vítěze časovky :-)

Co se týče ambic na Flandrech, je ve svých prohlášeních opatrný. „Chci vydržet do finále s Geraintem Thomasem, abychom tam mohli něco zkusit. Čeká nás velký víkend,“ odhadoval Wiggins.

Uvědomuje si, že po výkonech, jaké Thomas předvedl na klasikách v minulém týdnu, bude ještě víc na očích. „Ale je skvělé vědět, že máme zase po letech britského kluka, který je schopen vyhrát Flandry. Od Tommyho Simpsona to nikdo nedokázal,“ vzpomněl Wiggins jediného britského vítěze závodu z roku 1961.

Jednoznačnou hvězdou závodu De Panne-Koksijde však byl Alex Kristoff. Dnes dopoledne vyhrál ve spurtu už třetí etapu v řadě, tentokrát však musela o jeho vítězství nad Němcem Greipelem rozhodnout až cílová fotografie.

V odpolední časovce, kterou řada lidí pojala tréninkově, však překvapil třetím místem. „Byla to z mé strany velmi dobrá časovka, možná úplně nejlepší, jakou jsem kdy jel. Moc si celkového vítězství vážím,“ prohlásil Kristoff. „Viděli jsme od Alexe skutečně velké věci,“ pochválil Nora sportovní ředitel týmu Kaťuša Torsten Schmidt.

kristoff vyhral de pane

Alexander Kristoff

Dobrou formu by Kristoff rád potvrdil v neděli na 99. ročníku Kolem Flander. Vloni byl pátý, předloni čtvrtý. „Myslím, že jsem stejně silný jako vloni, jen jsem vylepšil sprinty. Hodně jsme zapracovali na mém sprinterském vlaku, který výrazně posílil Guarnieri,“ prozradil Kristoff.

Co se týče ambicí v závodě, nemyslí si, že by byl hlavní favorit na vítězství. „Cítím se dobře, ale nejsem neporazitelný. Podívejte se na San Remo,“ vracel se k závodu, kde ho ve finiši udolal Degenkolb. „Ale tam jsem ještě nebyl v top formě. Teď jsem,“ dodal norský cyklista.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.