SuperCycling.cz

Wiggins jde do akce. Poprvé proti svým

1. 5. 2015, 11:04

Bradley Wiggins bude dnes na startu závodu Tour de Yorkshire zažívat zvláštní pocity. Poprvé bude závodit jako člen svého kontinentálního týmu Wiggins a poprvé pojede proti svým bývalým kolegům ze stáje Sky, kde skončil po Paříž-Roubaix.

wiggo-s-tyymem

„Byla to jedna krásná kapitola. Bez týmu Sky bych nikdy nedosáhl těch největších úspěchů,“ přiznal Wiggins, který v úterý oslavil 35. narozeniny.

Ve Sky byl od roku 2010. V jeho dresu vyhrál mj. Tour de France, stal se olympijským vítězem i mistrem světa v časovce.

A nikdy proti němu nezávodil, protože byl v týmu od jeho vzniku. „Bude to strašně divné, když z něj teď je soupeř a ne kolega. Strávil jsem po jeho boku podstatnou část kariéry,“ přiznal britský cyklista týmu Sky Ben Swift. „Je to jeden z největších profesionálů v pelotonu a vždycky mě inspiroval,“ dodal Swift.

wiggo dvojke k tymu

Na Tour de Yorkshire, prvním ročníku zbrusu nového britského závodu zařazeného do Europe Tour, nemá Wiggins přehnané ambice. „Nepřijel jsem sem bojovat o vítězství. Ale mám absolutní volnost a můžu něco zkusit, kdy budu chtít,“ prozradil. „V první řadě ale budu pomáhat mladším klukům z týmu, kteří se speciálně na tenhle závod chystali. Já už přece jen nejsem ten Wiggins z roku 2012. Jsem o deset kilo těžší,“ dodal s úsměvem.

Wiggins bere závod i jako dobrý trénink směrem k hodinovce. Světový rekord se pokusí překonat 7. června na olympijském velodromu v Londýně. A na dráze už v minulých dnech poctivě trénoval. „První pocity nejsou špatné,“ prozradil. „Dráha je hodně rychlá, zajelo se tu několik rekordů. Myslím, že jsem lepší místo nemohl vybrat,“ řekl Wiggins.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.