SuperCycling.cz

Boonen si spravil chuť

27. 3. 2014, 21:45

Fenomén klasik Tom Boonen vyhrál jednorázovku Kuurne-Brusel-Kuurne v Belgii a po triumfech z let 2007 a 2009 slavil už třetí prvenství v tomto závodě.

Lídr stáje Omega Pharma-Quick Step na klasiky byl ve správnou chvíli na správném místě a ze skupinky uprchlíků nakonec vzešel i vítěz. Závod si k obrazu svému zrežírovala právě Boonenova stáj, která měla v desetičlenné vedoucí skupině hned pět lidí (kromě Boonena ještě Vandenbergh, van Keirsbulck, Maes a Trentin). Peloton je nebyl schopen dostihnout. Boonen početní převahu podle očekávání zúročil ve spurtu.

boonen kuurne 2

„Vůbec mi nevyšla první klasika Omloop Het Nieuwsblad, takže jsem si tady spravil chuť. Cítil jsem se jako znovuzrozený a i když se jelo hned druhý den, měl jsem spoustu sil. Náš tým si udělal vlastní závod, skvěle jsme to kontrolovali od začátku do konce. Na Kwaremontu jsme zrychlili, i když to nebyl náš plán. Nahoře na kopci jsme zjistili, že jsme dál všichni vpředu, tak jsme dál pokračovali v tom tempu. Byl to sice risk, protože do cíle bylo ještě dost daleko, ale ve skupině s námi byli tři závodníci z Belkinu a vzorně jsme spolupracovali,“ popsal Boonen.

Bylo pro mě lepší, že spurtovala jen menší skupina než celý balík. Tom Boonen

Pro tým OPQS vybojoval už třinácté vítězství v sezóně, z toho jedenácté na silnici. „Na závěr jsme si hodně věřili. Bylo pro mě lepší, že spurtovala jen menší skupina než celý balík. Vyšlo to dokonale,“ lebedil si 33letý Boonen, který vybojoval 87. profesionální vítězství kariéry.

„Letos jsem sice vyhrál už dvě etapy na Kolem Kataru, ale tohle je přece jen závod u mě doma, takže si toho vážím víc. Dodalo mi to sebevědomí do dalších závodů,“ dodal belgický cyklista.

Výsledky (197 km):

1. Tom Boonen (Belg./Omega Pharma-Quick Step) 4:28:50 hod.

2. Moreno Hofland (Niz./Belkin) 

3. Sep Vanmarcke (Belg./Belkin)

4. Yves Lampaert (Belg./Topsport Vlaanderen)

5. Stijn Vandenbergh (Belg./Omega Pharma-Quick Step) vš. stejný čas

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.