SuperCycling.cz

Boonen měl těžký pád, Sagan skončil druhý

9. 10. 2015, 22:51

Belgičan Tom Boonen z týmu Etixx-Quick Step měl ve druhé etapě závodu Abu Dhabi Tour těžký pád a zlomil si při něm spánkovou kost. Na chvíli ztratil vědomí a pro jistotu ho nechali přes noc v nemocnici na pozorování.

SetWidth680-boonen-crash-nahoru

K pádu došlo po první rychlostní prémii na Yas Marina Circuit po 55 kilometrech etapy. „V první chvíli jsme měli strach, protože na chvilku byl v bezvědomí a na silnici byla krev. Tekla z jeho ucha,“ uvedl generální manažer Etixx-Quick Step Patrick Lefevere.

Boonen, který skončil druhý v úvodní etapě, spadl spolu s dvojicí jezdců stáje MTN-Qhubeka Theo Bosem a Songezem Jimem. Sice na pár vteřin ztratil vědomí, ale naštěstí brzy vstal. Dokonce se dožadoval svého kola, ale doktor rozhodl, že musí do nemocnice.

zabi 45

„Nevypadá to na nic vážného, jen musíme mít jistotu, proto zůstává přes noc v nemocnici. Ale měl by být v pořádku,“ řekl italský lékař závodu Stefano Tredici. „V první reakci mi říkal, že si nemůže vzpomenout, jak k pádu došlo, ale byl schopen odpovídat na moje otázky,“ dodal.

spurt zabi

Etapu vyhrál ve spurtu Ital Elia Viviani ze Sky, který ve spurtu udolal slovenského mistra světa Petera Sagana. Vítěz etapy zároveň oblékl dres lídra závodu. „Viviani je klasický sprinter a navíc velmi dobrý, takže jeho vítězství není překvapivé. Vyvezl se chytře za mým kolem a byl silnější,“ řekl Sagan. „Zítra je královská horská etapa a uvidíme, co budeme schopni udělat,“ dodal slovenský cyklista Tinkoff-Saxo.

bedna zabi

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.