SuperCycling.cz

Bobridge jel 90 kilometrů sám a je mistrem Austrálie

10. 1. 2016, 11:15

Historie se někdy opakuje. Před pěti lety slavil Jack Bobridge jako jednadvacetiletý bažant překvapivě titul mistra Austrálie v silničním závodě jednotlivců, když atakoval z úniku a sólovou jízdou na posledních 30 kilometrech vybojoval tehdy životní úspěch. Dnes to v podstatě zopakoval, jen si sólo o 60 kilometrů protáhl. Získal druhý titul v kariéře a ve stáji Trek-Segafredo se uvedl tím nejlepším způsobem.

Jack Bobridge slaví titul po heroickém výkonu.

Jack Bobridge slaví titul po heroickém výkonu.

Jeho výkon se zapíše do dějin australské cyklistiky. Šestadvacetiletý Bobridge jel za velkého vedra na těžké trati v úniku 21členné skupiny, který se zrodil hned ve druhém z osmnácti okruhů. Náskok rychle narůstal, až na devět minut, protože silné a početně zastoupené týmy v čele s Orikou a BMC neviděly v této skupině příliš velkou hrozbu.

V sedmém kole atakoval Bobridge s Berniem Sulzbergerem (Drapac), který však za další tři okruhy vycouval a Bobridge jel posledních 90 kilometrů sám. Výborný dráhař a časovkář předváděl heroický výkon a nikdo nebyl schopen jeho náskok zlikvidovat. Druhý skončil se ztrátou 2:52 min. Cameron Meyer (Dimension Data), třetí byl v závodě dlouhém 183,6 km Patrick Lane (Avanti).

obridge s poharem

„Myslím, že se mi bude dobře usínat,“ usmíval se vyčerpaný Bobridge v cíli. „Jsem opravdu nadšený, že se mi povedlo. Bude pro mě čest vozit a ukazovat dres mistra v Evropě po celý rok. Je to pro mě velké vítězství, stejně jako pro můj tým. Věřili mi, dali mi druhou šanci a tohle je ten nejlepší způsob, jak jim za důvěru poděkovat,“ přiznal vítěz.

„V každém kole byl těžký kopec a foukal boční vítr, což nahrávalo úniku. Když jsem tam zůstal sám, věděl jsem, že to musím zkusit. Kdybych se vrátil do skupiny, tak bych závod ztratil,“ řekl závodník Treku.

Spravil si chuť po nevydařeném vystoupení v časovce, kde skončil až desátý. Na vítězného Rohana Dennise ztratil na 40 km více než 4 minuty. „Chtěl jsem složit reparát za čtvrtek. Přitom jsem na časovku trénoval jako nikdy předtím, ale prostě mi to nesedlo. Ale dnešní vítězství je ještě mnohem důležitější, než kdybych vyhrál časovku,“ dodal Bobridge.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.