SuperCycling.cz

Boasson Hagen ztratil v Kataru vedení kvůli defektu

12. 2. 2016, 07:13

Smutným mužem předposledního dějství závodu Kolem Kataru byl v dresu lídra jedoucí Nor Edvald Boasson Hagen. Vítěz středeční časovky měl v závěru etapy defekt a do cíle přijel se ztrátou 45 vteřin, i když se mu další tři kolegové z týmu Dimension Data for Qhubeka snažili pomoci a Marka Cavendishe nechali do spurtu samotného.

Alex Kristoff slaví vítězství v etapě před Gregem van Avermaetem.

Alex Kristoff slaví vítězství v etapě před Gregem van Avermaetem.

Boasson Hagen píchl osm kilometrů před cílem a nakonec musel zastavovat dvakrát. Jakmile to zjistili závodníci týmu BMC, vyvinuli na špici ještě větší úsilí, protože měli v pořadí van Avermaeta.

Spolu s nimi se o tempo starali cyklisté LottoNL-Jumbo a vpředu nechyběla ani silně zastoupená Kaťuša, která si závěr zrežírovala k obrazu svému a Kristoff slavil druhé vítězství v závodě.

Do žlutého dresu se nakonec znovu oblékl Cavendish, který ve vedoucí skupince uvisel, ale na spurt už logicky neměl síly a skončil pátý. Žádnou velkou radost však neměl. Mrzelo ho, jak dopadl jeho norský stájový kolega Boasson Hagen.

„Je to velká smůla. Chápu, že v momentu defektu Edvalda měl důvod jet BMC, když měli člověka v pořadí, ale už moc nechápu, proč do toho tak šlapalo Lotto Jumbo, když v pořadí nemají nikoho,“ přiznal Cavendish.

„Kluci čekali na Edvalda a snažili se ho dotáhnout zpátky, ale v tom silném bočním větru potřebujete kompletní tým, abyste se mohli pořádně točit. Já jsem věděl, že šance na etapu musím pohřbít, ale chtěl jsem se vpředu udržet, protože byla šance jít zase do vedení celkově. Je to taková malá náplast, ale v poslední etapě udělám vše pro to, abych dres lídra udržel,“ dodal Cavendish, který vede před van Avermaetem jen o dvě vteřiny. Celkem je i s prémiemi v etapě ve hře 16 bonusových sekund.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.